Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

7 незвичайних храмів України

7 незвичайних храмів України
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Чудові костели розташовані у великих містах і маленьких селах. Ми розповімо про незвичайні храми з різних куточків України.

Костел Святого Марка

Фото: martatrotsiuk.com

  Один з маловідомих храмів епохи раннього бароко розташований неподалік від Польського кордону в селі Варяж, Сокальського району Львівської області. Костел був зведений в 1688-1693 роках за проектом Войцеха Ленартовича. Великий внесок в комплекс монастиря вніс польський магнат Марек Матчінській. Він заснував храм для католицького чернечого ордену, який займався навчанням і вихованням молоді.

Костел побудований з цегли, має барочний дах. З двох сторін від храму розташовані двоярусні вежі з вертикальними виступами. У вісімнадцятому столітті храм постраждав через пожежу, але незабаром був відновлений. Згідно з однією легендою в костел можна потрапити через підземний хід.

Всередині костелу стеля покрита залишками стінопису другої половини вісімнадцятого століття. До наших днів, збереглися фрески 1810 року виконані Станіславом Строїнським. Попри те, що храм внесений до реєстру пам’ятників архітектури національного значення, святиня знаходиться в занедбаному стані.

Костел Святої Клари

Храм розташований на березі невеликого ставка в селі Городовка Житомирської області.

Здалеку костел нагадує казковий середньовічний замок серед зеленої місцевості і високих дерев. В даний час храм належить римо-католицькому ордену Босих Кармелітів.

В архітектурі храму гармонійно поєднуються романський і готичний стиль. Побудували храм в 1912 році з червоної цегли і дикого каменю.

Ініціював будівництво церкви житель Городовкі польський письменник Е. Іванівський, а профінансував проект А. Жмігродскій. Храм був зведений на честь покровительки матері письменника. Костел Святої Клари вважається пам’ятником архітектури місцевого значення.

Костел Успіння Пресвятої Богородиці

  Костел Успіння Пресвятої Богородиці – це культова споруда, зведена на початку двадцятого століття в Кам’янці-Бузькій Львівської області. Храм внесений до реєстру українських пам’яток місцевого значення. Костел заворожує своїми розмірами, його величезну вежу видно здалеку.

1901 року архітектор Теодор Таловский розробив бездоганний проект костелу, але його будівництво почали не скоро, оскільки для зведення нового храму необхідно було розібрати будівлю старого костелу. Будівництво церкви перервала світова війна, в період якої частина недобудованого костелу зруйнували. Освятили храм 1929 року.

У сорокові роки радянська влада закрила костел. У 60-ті роки вежа постраждала через пожежу. У 80-ті роки храм був в поганому стані і його передали громаді католиків. Реставрували костел на гроші римо-католицької церкви та меценатів з Польщі. У 90-ті роки з Риму в храм привезли копію ікони Ісуса Мілятінського.

Костел Святої Анни

Фото: image.jimcdn.com

Костел святої Анни – парафіяльний римо-католицький храм у селі Озеряни Борщівського району, Тернопільської області.

Величний неоготичний храм з’явився 1875 року завдяки власнику села Леону Сапіги. Сьогодні храм вважається привабливою пам’яткою області. За десять років існування храму, налічувалося близько двох тисяч прихожан.

До дев’ятнадцятого століття римо-католицька парафія в Озерянах відносилася до Кам’янецької єпархії, опісля вона перейшла в підпорядкування Львівської архиєпархії.

У свій час костелом займалися місіонери, які облаштували при храмі монастир. З остаточним закріпленням рад на західно-українських землях костел був закритий. Майно костелу зберігалося у людей, і було повернуто в стіни святині лише на початку 90-х років двадцятого століття, коли церкву повернули католикам.

Костел-усипальня

На початку 90-х років дев’ятнадцятого століття в селі Більче-Золоте Тернопільської області, був зведений костел-усипальня Сапегів. Сьогодні храм вважається окрасою села.

У крипті храму знаходилося поховання Леона Сапеги і його дочки Ізабелли. У 50-х роках минулого століття їхні останки перепоховали на сільському кладовищі. Будівля компактна, велична і неприступна одночасно.

Невеликий, але затишний костел нагадує каплицю. Маленьке і акуратне огородження, великі витягнуті готичні вікна, черепичний дах і кілька родинних гербів Сапегів. Не так давно костел був відреставрований. Час від часу греко-католики відправляють в ньому Божу службу.

Костел Святої Єлизавети

  Готичний храм в місті Хуст був зведений у тринадцятому столітті. У п’ятнадцятому столітті культову споруду перебудували і оточили її оборонною стіною.

1524 року жителі села прийняли протестантство, таким чином, костел став реформаторським. Комплекс костелу формують вежі-дзвіниці з масивними вертикальними конструкціями. В інтер’єрі храму виділяється стрільчаста арка і витягнуті, характерні для готики вікна.

Стіни костелу прикрашає фреска із зображенням угорських канонізованих королів.

Костел Святого Миколая

Храм Св. Миколая у Вижнянах побудований 1400 року.

Храм відновлювався і оновлювався в 1651 і 1750 роках. Сьогодні архітектурний стиль цієї споруди являє собою поєднання архітектурних форм 15-17 століть. Пам’ятка відноситься до творів галицької архітектурної школи.

В даний час храм закритий, хоча доступ до нього отримати можливо, взявши в медпункті села ключ від храму. Будівля потребує реставрації.

Автор: Владислава Бушкевич

Приєднуйтеся до нас у Telegram!

Джерело: ukraine-is.com
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: