Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Село української спадщини (Ukrainian Heritage Village) у Канаді – унікальний музей під відкритим небом

Село української спадщини (Ukrainian Heritage Village) у Канаді – унікальний музей під відкритим небом
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Музей Село української спадщини (Ukrainian Heritage Village), що знаходиться за 25 хвилин їзди від Едмонтону – це унікальний музей під відкритим небом.

На території Українського села є 35 будинків, які відображують різні часові періоди від 1895 до 1930 року. Найпростішим житлом родин піонерів-поселенців з України, в якому вони мешкали рік або й більше, допоки спромагалися побудувати краще, була хатинка-землянка (бурдей), яку сім’я зводила, переночувавши кілька ночей під возом або під деревом. По Селі можна переїхатись вагоном, запряженим кіньми, або перейтися пішки. Тут також можна зайти у хату, подивитись на побут та ще й поговорити з господарями. Усі вони живуть і говорять так, як жили і розмовляли (з галицьким і буковинським діалектом) перші українські поселенці. Цікаво поспостерігати, як змінювався одяг емігрантів: від тих, хто тільки-но приїхав, до вже більш адаптованих до канадських реалій. Біля будинків – городи, під ногами бігають кури, а із загороди чути свинячий хрюкіт. Окрім ферм, на території села є залізничний вокзал, млин зі справжніми вагами, готель і крамничка з бензиновою заправкою. І усюди є люди , які живуть, метушаться. Як і в кожному селі, на території музею є церква, їх тут аж три (греко-католицька і православні), де, звичайно, по неділях відправляється свята Літургія.

В Українське село можна приїхати не тільки як турист. Тут можна спробувати пожити, як піонер: заночувати у хатах, займатися господарством, відчути справжнє життя наших предків.

Окрім Ukrainian Heritage Village, неподалік від Веґервіль знаходиться ще одне історичне місце – село і музей піонерів в Шандро, менш відоме, трохи запустіле, але надзвичайно цікаве у своїх артифактах і будинках. У ньому нащадки піонерів зібрали під дахи старих будинків цікавинки у вигляді інструментів, якими користувалися піонери, книг ще з позаминулого століття, образів і речей повсякденного побуту.

Отож, буваючи на Заході Канади, не забудьте відвідати Українське село і село Шандро – музеї, які є надзвичайними пам’ятниками відважним і рішучим українським піонерам у цій країні.

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

Джерело: razom.media
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: