Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

«До ненависті потрібно ставитися як до подарунка…» Притча, яку необхідно прочитати кожному!

«До ненависті потрібно ставитися як до подарунка…» Притча, яку необхідно прочитати кожному!
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Кожен з нас стикається з грубістю, але лише невелика частина людей вміє правильно реагувати на агресію, образи і ненависть. Щоб зберегти своє психологічне здоров’я, потрібно навчитися гідно виходити з таких ситуацій, навіть коли емоції беруть гору.

Слід пам’ятати, що найчастіше грублять і ображають люди нещасні. Тому робити те ж саме у відповідь або ображатися сенсу немає. Найкраще вчинити, як мудрий самурай з притчі…

Життєва притча про злість

Мудрий самурай навчав бойовому мистецтву молодих учнів. Він ділився з ними своїми вміннями та досвідом. Одного разу під час занять до них завітав юний воїн, який користувався поганою славою. Він встиг прославитися нечуваною зухвалістю і жорстокістю.

Молодий воїн любив провокувати навколишніх. Він вибирав собі жертву і обсипав її добірними лайками. Оскаженілий противник після цього намагався покарати кривдника. Однак лють, яка його при цьому охоплювали, затуманювала свідомість. Засліплений нею, противник допускав помилку за помилкою і в результаті задерикуватий воїн легко його долав.

Ось і на цей раз воїн почав ображати самурая. Однак той не звертав на це ніякої уваги, а продовжував спокійно передавати знання своїм учням. Задирака знову і знову намагався образити наставника, але той залишався незворушним. Зрештою задирака пішов геть в крайньому роздратуванні, так і не домігшись від самурая бажаної люті.

Коли агресор пішов, учні запитали самурая, чому той терпів нападки незваного гостя? Адже можна було викликати кривдника на бій і провчити його.

На що мудрий самурай відповів: «До ненависті, заздрості і образ потрібно ставитися як до подарунка, який не можна прийняти. Якщо ти не береш подарунок, то кому він тоді належить? »

«Він належить своєму колишньому господареві», – відповіли учні.

«Точно так само заздрість і ненависть, поки ти їх не приймеш, залишаються з тим, хто їх приніс», – підсумував мудрий самурай.

Джерело

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: