Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

8 звичок, які зроблять вас дійсно спокійними

8 звичок, які зроблять вас дійсно спокійними
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 


Навіть якщо ви правильно харчуєтеся, займаєтеся спортом і вчасно звертаєтеся до лікаря, ваше здоров’я все рівно може бути під загрозою. І причиною для цього є стрес. Хронічний стрес може порушити обмін речовин, вплинути на роботу щитоподібної залози, змінити рівень резистентності до інсуліну і серйозно підвищити ризик розвитку інсульту та інфаркту. Але є й гарна новина: навіть якщо ви тривалий час жили за умов постійного стресу, деякі прості звички здатні не лише захистити від негативного впливу стресу, але й ліквідувати наслідки, які вже настали. Записуйте, запам’ятовуйте і не забувайте повторювати щодня!

Смійтеся хоча б раз на день

Дивіться смішні відео на ютубі, дивіться комедійні фільми у кінотеатрі, читайте смішні книги або пабліки з анекдотами — що завгодно, головне, смійтеся. Як з’ясували дослідники, які порівняли рівень артеріального тиску добровольців, у тих учасників, які переживали стрес, а потім дивилися комедію, артеріальний тиск повертався до норми на 35 % швидше.

Фіксуйте гарні події

Щодня у нашому житті відбувається щось гарне, але часто ми цього не помічаємо або сприймаємо як належне. Дослідники з Університету Коннектикуту з’ясували, що у тих добровольців, які щодня відзначали у щоденниках ті гарні події, які відбувалися у їх житті, зрештою рідше зіштовхувалися з серцевим нападом, а їх артеріальний тиск та імунна система були більш здоровими.

Обіймайте котиків

Якщо хочете бути здоровими, заведіть домашніх вихованців і частіше обіймайтеся з ними. Втім, якщо ви з якихось причин не можете взяти кота або собаку додому, можна спілкуватися з тваринами у котокафе або потоваришувати із сусідським собакою. Дослідження підтверджують, що власники кішок і собак рідше страждають на хвороби серцево-судинної системи, їх артеріальний тиск частіше знаходиться у межах норми, а рівень щоденного стресу набагато менший, ніж у тих людей, які змушені жити без котика чи песика.

Кохайтеся

Якщо кохатися двічі на тиждень, можна вдвічі знизити ризик розвитку серцевого нападу. Під час інтимної близькості організм отримує такі ж навантаження, як під час інтенсивного спортивного тренування, а лікарі вже підтвердили, що найбільший позитивний ефект на здоров’я серця і судин надає саме такий тип спортивних навантажень. Крім того, під час інтимного контакту виробляється серотонін, який допомагає знімати стрес і підвищує рівень щастя.

Висипайтеся

Ось так просто: 8-9 годин сну на добу допомагають боротися з щоденним стресом і мінімізувати наслідки пережитого. Крім того, саме під час сну виробляються антиоксиданти, організм заліковує пошкодження, відновлює ДНК, а також підвищує активність антивікового ферменту, званого тіломірою.

Гуляйте на сонці хоча б 15 хвилин

Сонячне світло активує природні циркадні ритми організму, стимулює вироблення вітаміну D, а також вивільняє сполуки, які допомагають знизити кров’яний тиск. Лише 15 хвилин на сонці достатньо для істотного зниження щоденного рівня стресу.

Займайтеся рукоділлям

В’язання, вишивання, бісероплетіння — усі ці практики можуть бути відмінним способом боротьби зі стресом і депресією. Як показало нещодавнє дослідження, година в’язання на спицях розслабляє так само, як сеанс йоги. Тож вибирайте собі хобі до душі — і з чистим сумлінням присвячуйте йому час!

Спілкуйтеся

Соціальні зв’язки і спілкування з близькими людьми дуже необхідні для нашого здоров’я. Самотність — це чинник, що істотно підвищує ризик розвитку депресії і захворювань серця. Спільні обіди і чаювання, заняття спортом, танцями і рукоділлям, прогулянки — усе це допомагає знизити рівень стресу, зміцнити здоров’я і зрештою продовжити життя.

Джерело: variat.com.ua
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: