Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Метод зеленої ручки. Варто взяти до уваги усім батькам

Метод зеленої ручки. Варто взяти до уваги усім батькам
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 


Ось, що робила одна мама: коли дитина писала від руки, вона не підкреслювала червоною ручкою помилки дитини, як це робили в початковій школі. Вона виділяла зеленою ручкою ті букви і гачечки, які виходили у дитини добре. Дівчинці це дуже подобалося і завжди після кожного рядка вона просила: «Мам, яка вийшла краще за всіх?» І так раділа, коли мама обводила найкращу літеру зі словами: «Ідеально!»

У чому різниця між підходами? У разі підкреслення помилок червоною пастою, ми концентруємося на помилках. Що відкладається в фотопам’яті? Правильно, ті букви, які написані криво, те, що неправильно. Чи побачили ви за цими червоними підкресленнями ідеально написані літери? Ні! Хочемо ми цього чи ні, але підсвідомо ми запам’ятовуємо те, що виділено. У другому випадку ми концентруємося на тому, що зроблено правильно! Ми отримуємо зовсім інші емоції, інше сприйняття. Хочемо ми цього чи ні, але підсвідомо ми прагнемо повторити те, що було ідеальним!

Це зовсім інша внутрішня мотивація – не прагнення уникнути помилки, а прагнення зробити добре! А тепер увага, питання: “Як виділені помилки в зошиті впливають на подальше доросле життя?” Відповідь очевидна. Ми з дитинства звикаємо концентруватися на недоліках, на тому, що неправильно, на тому, що нам здається поганим. Нас привчали до цього в школі за допомогою червоної пасти, нас привчали до цього вдома, коли частіше робили зауваження за те, що зроблено неправильно, ніж хвалили за те, що ми зробили добре.

З 20 написаних в ряд гачків підкреслений був тільки один. Тобто 19 були написані добре, а 1 – не ідеально. Чому ж ми сконцентровані на цьому одному? Ось ця звичка (виділяти червоним погане), яку ми виточуємо з самого дитинства і яку ніяк не витравити з нашої свідомості в дорослому віці, і стає найчастішою причиною незадоволеності в житті! НА ЧОМУ ФОКУС, ТЕ І РОСТЕ !!! На що спрямована увага, те і збільшується.

З дитинства все починається, з дитинства ми перетягуємо в доросле життя всі наші звички і навички, і не всі з них служать нам добру службу. Впроваджуючи принцип «зеленої пасти», ви побачите, що навіть якщо ви не вказуєте дитині на помилки, вони поступово йдуть самі собою, тому що дитина прагне зробити відмінно сама, зі своєї доброї волі. Використовуйте принцип “зеленої пасти” в дисципліні і навчанні дітей! Результати вас порадують!


P. S. Метод “зеленої ручки”, розробила психолог Тетяна Іванко, коли займалася зі своєю дочкою підготовкою руки до письма. Однак ви можете спробувати використовувати цей принцип “зеленої пасти” і в інших сферах навчання та виховання! Він вчить учня будь-якого віку, не концентруватися на невдачах, а помічати свої успіхи! За матеріалами статті Т. Лелеки проекту “Відкриття Чудес”

Джерело: Вова Кожурин
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: