Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

10 найбрудніших місць на планеті. Фотографії вражають!

10 найбрудніших місць на планеті. Фотографії вражають!
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Наша дивовижна планета, яку космонавти описують як найпрекраснішу в Сонячній системі, перебуває в небезпеці. Ні, мова йде не про космічних прибульців, які бажають захопити Землю. Планету руйнують її ж мешканці. І це дуже серйозна проблема!

Екологи з усього світу б’ють на сполох, але лише деякі промисловці і ділки готові піти на переобладнання своїх підприємств. Відходи заводів, сміття, нафтовидобуток і секретні наукові експерименти – це лише маленький перелік руйнівної діяльності людини.

У наступній підбірці зібрані 10 найбільш брудних місць на планеті. Найчастіше в цих страшних умовах виживають лише люди.

1. Річка Матанса-Ріачуело, Аргентина

158

На березі цієї вузької і дуже брудної річки знаходиться Буенос-Айрес, столиця Аргентини. Ріачуело визнана найбруднішою річкою в світі. Поруч з нею розташовані хімічні заводи і промислові підприємства, які спускають свої відходи прямо в річку. Залишки життя в річці гублять сміттєзвалища та відходи, що стікають з нетрів.

2. Хазарібагх, Бангладеш

239

В окрузі Хазарібагх в Бангладеші є понад 270 шкіряних підприємств. Цілком ймовірно, що шкіра для вашої куртки зроблена саме тут. На заводах використовують застарілі технології обробки сировини, застосовуючи високотоксичні матеріали. Заводи щодня викидають в навколишнє середовище близько 20 000 кубометрів відходів, в тому числі хром, що викликає рак. Навіть страшно уявити, що являє собою місцева атмосфера і грунт.

3. Звалище Агбогблоші, Гана

328

Вам відомо, де закінчують своє життя комп’ютери? Ні? Вони потрапляють в “пекло”. А точніше, на звалище Агбогблоші в Аккрі, столиці Гани. Це найбільше звалище електронних відходів в Західній Африці. Майже 20 років сюди звозять викинуту комп’ютерну техніку з усіх куточків світу. Тут їх розбирають, щоб витягти кольоровий метал та інші необхідні частини. Цінні елементи відправляють на переплавку, а решта спалюється прямо на місці.

4. Річка Цітарум, Індонезія

423

Ще одна жахливо брудна річка. У неї скидають промислові і побутові відходи з околиць. Вода річки Цітарум містить свинець, кадмій, хром, пестициди та інші шкідливі речовини, які вже давно зробили її непридатною не тільки для пиття і купання, але і для проживання поруч.

5. Калімантан, Індонезія

KALTIM PRIMA COAL - INDONESIA

В ході видобутку золота в Південному і Центральному Калімантані щорічно вивільняється приблизно 1 000 тон ртуті. Це майже 1/3 всіх викидів ртуті на планеті. При цьому туристичні агентства активно пропонують поїздки на Калімантан (він же Борнео). Туристичні центри розташовані, звичайно, далеко від району викидів, але, побачивши таке фото, вам навряд чи захочеться їхати в розрекламований «маленький рай».

6. Дельта річки Нігер, Нігерія

616

Протягом десятиліть тут ведеться масштабний видобуток нафти. За 25 років зафіксовано понад 7000 випадків розливу «чорного золота». Мільйони барелів нафти отруїли знамениту річку Нігер.

7. Дзержинськ, Росія

715

Дзержинськ (Нижегородська обл.) – одне з найбільш забруднених міст світу. У 2007 році він навіть був включений в Книгу рекордів Гіннесса як найбільш забруднене місто Землі. Дзержинськ – найбільший центр хімічної промисловості країни, де люди як і раніше живуть, працюють і виховують дітей.

8. Норильськ, Росія

814

Екологи кажуть, що Норильськ – це зона лиха. Місто оточують сотні тисяч гектарів мертвої лісотундри. Норильськ є одним з найбільш забруднених міст не тільки Росії, але і всього світу. Причина екологічного лиха – підприємства, що переробляють важкі метали. Місцеві заводи щороку викидають в атмосферу понад 4 мільйони тонн миш’яку, кадмію, цинку, нікелю, і міді.

9. Кабве, Замбія

912-1

У найбільшому місті Замбії ведеться нерегульований видобуток і переробка корисних копалин. В результаті цього в грунті і воді накопичилося критична кількість свинцю, цинку та інших елементів таблиці Менделеєва. І хоча видобуток вже зупинено, всі наслідки в повній мірі відчувають місцеві жителі, які страждають від захворювань крові, атрофії м’язів і інших страшних недуг.

10. Зона відчуження Чорнобильської АЕС, Україна

1011

Єдине місце зі списку, де немає постійних жителів. Правда, тут працюють кілька сотень співробітників, що обслуговують станцію і прилеглу територію. Після жахливої ​​аварії в 1986 році на атомній електростанції в повітря було викинуто таку кількість радіоактивних речовин, що наслідки будуть відчуватися ще не одне століття. Зона відчуження, в яку увійшли місто Прип’ять, Чорнобиль, частина Київської та Житомирської областей, заражена радіоактивним пилом плутонію, урану, цезію-137 і стронцію-90.

Джерело: laykni.com

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: