Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

“Забирайте своє собі” — буддистська притча

“Забирайте своє собі” — буддистська притча
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

zabyrajte_svoye_sobi

Одного разу Будда проходив зі своїми учнями повз село, в якому жили противники буддистів. Жителі села вискочили з будинків, оточили Будду і учнів, і почали їх ображати. Учні теж почали розпалюватися і готові були дати відсіч, проте присутність Будди діяла заспокійливо.

Слова Будди збентежили і жителів села, і учнів.

Він повернувся до учнів і сказав:

– Ви розчарували мене. Ці люди роблять свою справу. Вони розгнівані. Їм здається, що я ворог їхньої релігії, їхніх моральних цінностей. Ці люди ображають мене, і це природно. Але чому ви гніваєтесь? Чому ви дозволили цим людям маніпулювати вами? Ви зараз залежите від них. Хіба ви не вільні?

Жителі села не очікували такої реакції. Вони були здивовані і притихли. У тиші Будда повернувся до них:

– Ви все сказали? Якщо ви не все сказали, у вас ще буде можливість висловити мені все, що ви думаєте, коли ми будемо повертатися.

Люди з села були шалено здивовані, вони запитали:

– Але ми ж ображали тебе, чому ж ти не сердишся на нас?
– Ви – вільні люди, і те, що ви зробили, – ваше право. Я на це не реагую.
Я теж вільна людина. Ніщо не може змусити мене реагувати, і ніхто не може впливати на мене і маніпулювати мною. Я господар своїх проявів. Мої вчинки випливають із мого внутрішнього стану. А тепер я хотів би задати вам питання, яке стосується вас.

Жителі сусіднього села вітали мене, вони принесли з собою квіти, фрукти і солодощі. Я сказав їм: «Спасибі, але ми вже поснідали. Заберіть ці фрукти з моїм благословенням собі. Ми не можемо нести їх з собою, ми не носимо з собою їжу». Тепер я питаю вас: «Що вони повинні робити з тим, що я не прийняв і повернув їм назад?»

Одна людина з натовпу сказала:

– Напевно, вони забрали це додому, а вдома роздали фрукти і солодощі своїм дітям, своїм сім’ям.

Будда посміхнувся:

– Що ж будете робити ви зі своїми образами та прокльонами? Я не приймаю їх. Якщо я відмовляюся від тих фруктів і солодощів, вони повинні забрати їх назад. Що можете зробити ви? Я відкидаю ваші образи, так що і ви несете свій вантаж по домівках і робіть з ним все, що хочете.

Джерело

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: