Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

13 додатків, які допоможуть зберегти концентрацію і здоров’я

13 додатків, які допоможуть зберегти концентрацію і здоров’я
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

У сучасному digital-світі складно фокусуватися на одному завданні. Варто взятися за справу, як смартфон починає вібрувати від потоку вхідних повідомлень і сповіщень із соцмереж.

12 років тому видання Harvard Business Review опублікувало статтю під назвою «Чому розумні люди не справляються з роботою». Там описувалися причини, через які людям складно залишатися зібраними, розставляти пріоритети і розподіляти час. На думку автора, головною причиною виявилося зростаюче число відволікаючих чинників, які вимагають часу і уваги. І так було вже в 2005 році.

Більшість людей не може ігнорувати абсолютно всі зовнішні подразники. Але ми можемо вибрати корисні інструменти і сформувати звички, які допоможуть нам не втрачати фокус.

1. Escape

Платформа: Mac.

Функція: допомагає дізнатися, скільки разів користувач відвідував відволікаючі сайти.

9ab75dea722b41 (1)

2. RescueTime

Платформа: Windows, Android.

Функція: допомагає проаналізувати звички і продуктивність.

d2277f2d66ae5e

Це один з найвідоміших додатків – багато в чому завдяки своїй ефективності. Він допомагає зрозуміти, на що саме витрачається робочий час. За рахунок платних функцій у користувачів з’являються додаткові можливості: блокувати відволікаючі сайти на певний час, відстежувати офлайн-активність (наприклад, зустрічі або телефонні дзвінки) і реєструвати особисті досягнення.

Також користувачі можуть настроїти повідомлення. Вони спливають, якщо провести на будь-якому сайті більше часу, ніж планувалося спочатку.

3. Proud

Платформа: iOS.

Функція: допомагає розподіляти час і завдання.

e14d5f778f26fb

Іноді здається, що кожен день з’являється як мінімум один додаток для підвищення продуктивності. Можливо, так і є, але на Proud все одно варто звернути увагу.

Його ідея проста – взяти найкращі функції аналогів і об’єднати їх в одному місці. Наприклад, тут можна зберігати всі ідеї і списки справ, створювати нагадування про важливі моменти, встановлювати тригери для формування звичок і ставити особисті цілі.

4. Flowstate

Платформа: Mac.

Функція: текстовий редактор, який видаляє текст, якщо автор відволікається.

Коли намагаєшся написати електронного листа, запис у блог або книгу, то іноді дуже складно змусити себе довести справу до кінця. Завдяки Flowstate у користувача не буде іншого вибору: додаток змушує долати дискомфорт і рухатися аж до останньої букви, інакше весь текст зникне.

Процес досить простий: необхідно вибрати ім’я, шрифт і тривалість сесії. Як тільки користувач починає писати текст і переривається більш ніж на п’ять секунд, то всі букви зникають. Єдиний спосіб врятувати літературну працю – не відволікатися до завершення сесії.

5. One Big Thing

Платформа: iOS.

Функція: допомагає протягом дня фокусуватися на найважливішій меті.

ed8e018b60e01b

Це дуже простий додаток. Він дозволяє вибрати «мету дня», на якій потрібно сфокусуватися. Також можна додати дві-три другорядні цілі і переключитися на них після завершення основної.

Це схоже на цифрову версію звичайних стікерів, і дизайн програми настільки простий і чистий, що його хочеться використовувати щодня. У платній версії користувачі можуть вибирати фон і наклейки, які з’являються, коли завдання завершено.

6. f.lux

Платформа: Mac, Windows, iOS (Jailbreak), Android, Linux.

Функція: регулює температуру яскравість екрану залежно від часу доби.

62f7ab2f36d031

Якщо довго дивитися на екран комп’ютера або смартфона, то можна збожеволіти. До того ж, синє світло призводить до безсоння. Щоб не відволікатися від роботи через дратівне підсвічування, можна встановити f.lux – програма налаштовує яскравість і насиченість екрану в залежності від часу доби і береже здоров’я очей.

7. Headspace

Платформа: iOS, Android.

Функція: додаток для експрес-медитації.

fdd7277b2181a1

Headspace допомагає боротися зі стресом і розфокусовуватися за допомогою медитації. Його автори заявляють, що якщо користуватися додатком по 10 хвилин в день, то можна стати більш уважною, творчою і щасливою людиною.

Розробники передбачили 10-денний ознайомчий курс, який допоможе адаптуватися і сформувати нову звичку. Додаток дозволяє вибирати сесії для різних цілей – щоб заспокоїтися, впоратися зі стресом, гнівом, або знайти баланс.

8. Time

Платформа: iOS.

Функція: допомагає відслідковувати час за допомогою штучного інтелекту.

9d55d9e5683c09

З допомогою програми можна дізнатися, скільки часу займають ті чи інші завдання, і стати більш зібраним і відповідальним. Time дозволяє швидко додавати справи, відводити на них певний час, і відслідковувати, скільки вони зайняли насправді.

Завдяки штучному інтелекту додаток «вчиться» і з часом починає давати підказки, як можна підвищити особисту ефективність.

9. Freedom

Платформа: Mac, Windows, iOS, Android.

Функція: блокує інтернет-подразники на всіх пристроях користувача.

Сервіс дозволяє вибирати самі відволікаючі програми та блокувати їх – на день або на пару годин. За словами розробників, програма в середньому економить 2,5 години робочого часу в день.

10. HazeOver

Платформа: Mac.

Функція: допомагає сфокусуватися на поточному вікні, затінюючи інші відкриті вікна.

348d66f3a01588

Під час роботи доводиться відкривати багато вікон і додатків: в цьому випадку увага може розсіятися навіть у самих сфокусованих і дисциплінованих людей.

HazeOver дозволяє відокремити головне: додаток затінює робочий стіл і всі відкриті вкладки за винятком активної. Це допомагає зберегти концентрацію в море відкритих програм, листів і діалогів.

11. Brain.fm

Платформа: iOS.

Функція: генерує музику за допомогою штучного інтелекту для поліпшення концентрації, відпочинку і сну.

636cb461421cfb

Brain.fm створює програми для тренування мозку на основі психоаккустики. Зі сліва розробників, щоб відчути ефект, достатньо використовувати додаток протягом 15-30 хвилин.

12. Forest

Платформа: iOS, Android.

Функція: допомагає відкласти телефон в сторону і зайнятися більш важливими речами.

b1061a2f9c481d

Додаток дозволяє виростити свій цифровий ліс. Щоб посадити дерево, необхідно встановити таймер і відкласти смартфон в сторону – коли час закінчиться, воно з’явиться на галявині. Якщо закрити програму до того, як закінчиться зворотний відлік, то саджанець загине.

За допомогою гейміфікації Forest допомагає підтримувати фокус і не відволікатися на смартфон, навіть коли він розривається від повідомлень. Це важливо не тільки на роботі, але і вдома – особливо коли хочеться провести час за книгою.

13. Go Fucking Work

Платформа: Chrome.

Функція: мотивуючий блокувальник сайтів.

fucking-work

Розширення для Google Chrome не тільки ефективно блокує небажані сайти, але і спонукає користувача витрачати менше часу на непотрібні речі. Для цього необхідно створити чорний список і вказати перерви.

Потім, якщо користувач зайде на один із заборонених сайтів в робочий час, то плагін нагадає йому про необхідність повернутися до поточних завдань.

Джерело: medium.com

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: