Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

У Запоріжжі на місці пам’ятника Леніну встановили монумент Пилипа Орлика

У Запоріжжі на місці пам’ятника Леніну встановили монумент Пилипа Орлика
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

08ebafa2ceea2571c9bf40becb9dbc6c

Два пам’ятника Володимиру Леніну в Запорізькій області переробили в пам’ятники автору першої української конституції Пилипу Орлику та болгарському переселенцю Діянову, повідомляє місцеве видання “Вся влада”.

“Жителі двох сіл в Запорізькій області – Новоолексіївка та Лозоватки – підійшли творчо до “демонтажу” пам’ятників Леніну і вирішили просто переробити скульптури”, – йдеться в повідомленні.

content_full (1)

За даними видання, в селі Новоолексіївка Леніна переробили в Пилипа Орлика з козацьким чубом і вусами.

Скульптуру “переодягли” в шаровари, додали на пояс шаблю і пістолет, в руці з’явилася люлька. На роботу над пам’ятником пішло приблизно півроку. Як наголошується в повідомленні, в селі Лозуватка зі скульптури Леніна зробили болгарина Діянова. Відкриття пам’ятника приурочили до 155-річчя переселення болгар в приазовські степи.


content_full

Раніше директор українського Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович повідомив, що понад 1300 пам’ятників Леніну були демонтовані в Україні в рамках декомунізації. У травні 2015 року в Україні набув чинності закон “Про засудження комуністичного і нацистського режимів”, який забороняє пропаганду радянської символіки.

Він передбачає, зокрема, перейменування міст і вулиць, названих на честь радянських державних діячів. Інститут національної пам’яті опублікував список, до якого увійшли 520 історичних особистостей, чия діяльність підпадає під дію закону “про декомунізацію”, і тому їх імена повинні зникнути з географічних назв.

Джерело: ukraineartnews.com

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: