Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

10 найцікавіших місць у Києві за версією LONELY PLANET

10 найцікавіших місць у Києві за версією LONELY PLANET
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Lonely Planet – це популярний у світі сайт про подорожі, який також відомий завдяки своїм путівникам для десятків країн. На сайті можна знайти детальну інформацію про популярні туристичні місця, їх огляди від користувачів та рецензії на різноманітні заклади.

У розділі Україна також присутні відомості про цікаві туристичні місця. 10 таких для Києва за версією Lonely Planet – в матеріалі від Inspired.

10. Успенський собор

5348717059_31b478bda6_b

Перебуваючи у Києві, не можливо не побачити сім золотих куполів Успенського собору, який було відновлено з оригіналу у 2000-му році. Храм був підірваний радянськими військами, які відступали з Києва восени 1941 року. Оригінальний собор було збудовано в ХІ столітті на кошти Святослава II Ярославича, і з тих пір він є невід’ємною частиною панорами столиці.

9. Поділ

podil

Відбудований після пожежі в 1811 році та вцілілий після Другої Світової війни, Поділ залишається затишним місцем у центрі Києва, зі своєрідною архітектурою початку ХХ століття на противагу “сталінському” Хрещатику.

8. Руїни Десятинної церкви

7484

Місце, на якому колись стояла Десятинна церква, тепер є предметом спорів між київським та московським патріархатом. Перша кам’яна церква Київської Русі була побудована у 989-996 роках на десяту частину доходів князя Володимира. Храм було зруйновано під час захоплення Києва ханом Батиєм. У ХІХ ст він зазнав невдалої перебудови, а в 1930-х роках церкву знищили більшовики. З того часу на місці святині стоять руїни.

7. Музей мікромініатюр

RoseHair

Цей незвичний музей розташовано на території Києво-Печерської лаври. Всі роботи, що виставлені там – руки одного майстра, Миколи Сядристого. Він зумів помістити мініатюрну копію піраміди у вушко голки, троянду всередині людської волосини, а також виготовити найменшу в світі книгу, процитувавши там Шевченка.

6. Музей мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків

khanenko

Одна з найбільш вражаючих колекцій мистецтва в Україні розташована у київському музеї імені Богдана та Варвари Ханенків. Подружжя Ханенків зібрало безцінну за своїм значенням колекцію живопису. Не зважаючи на численні втрати, яких зазнав музей у радянську добу – прихований розпродаж творів, їх евакуація в Росію під час війни та пограбування німцями – чимало картин та речей вдалося зберегти. У січні 2011 року музей отримав статус національного.

5. Бабин Яр

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Незрозуміло чому, але Lonely Planet поставив Бабин Яр на 5 місце серед київських місць. Тут під час Другої Світової війни німцями були розстріляні десятки тисяч євреїв, циганів, українців. В память про цю трагедію в Бабиному Яру та поблизу нього встановлено 25 пам’ятників.

4. Музей Великої Вітчизняної війни

mother

Цей монумент можна не любити, але його неможливо не бачити – особливо в тому разі, якщо ви їдете до центру Києва з лівого берегу Дніпра. Статуя Батьківщини-матері є лише частиною Національного музею історії Великої Вітчизняної війни. До музейного комплексу відносять багато складових: площу перед монументом, скульптурні композиції, виставка техніки, та, власне, сам музей.

3. Майдан Незалежності

2182355673_8f50815b25_o

Серце Києва, без якого не обходиться жодна значна подія – чи то концерт світової зірки, чи зустріч старих друзів, чи навіть революція. Нове обличчя головна площа країни отримала після реконструкції в 2001 році, коли під землею було облаштовано торговий центр, а на поверхні споруджено монумент Незалежності.

2. Пирогово

pirohovo

Один з найбільших в країні музеїв “просто неба”, який в натуральних пропорціях відтворює той спосіб життя, який був характерним для українців. Окрім сільських хат, звезених з усіх куточків України, та колекції одягу і предметів побуту, Пирогово – місце для проведення різноманітних ярмарків та святкувань.

1. Києво-Печерська Лавра

IMG_6088_SM

Києво-Печерська Лавра – це не лише знаменита дзвіниця, яку видно на десятки кілометрів навколо, а й 28 гектарів монастирсько-музейних комплексів, розташованих на схилах Дніпра. Лавра стала місцем як релігійного паломництва, так і однією з туристичних візитівок Києва, і є невід’ємною частиною міського скайлайну.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: