Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

10 українських фільмів, знятих за мотивами творів української літератури

10 українських фільмів, знятих за мотивами творів української літератури
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Один з кращих способів зрозуміти, як і чим жили наші предки – почитати класичну українську літературу. Або подивитися фільми, зняті за її мотивами.

Пропонуємо сьогодні добірку 10 українських фільмів, знятих за мотивами творів української літератури.

Чудова нагода провести час приємно і з користю.

1. Зачарована Десна

Поетичний фільм про дитячі роки майбутнього кінорежисера Олександра Довженко.

2. Кайдашева сім’я

3. Лісова пісня

За мотивами драми-феєрії “Лiсова пiсня” Лесі Українки

4. Тіні забутих предків

Фільм, створений за однойменною повістю Михайла Коцюбинського. Десятки років ворогували два гуцульских роди – Палійчуки та Гутенюки. Але сталось так, що Іван Палійчук покохав красуню із ворожого роду – Марічку, якій судилося прожити коротке, але щасливе життя. Не міг без неї бути щасливим Іванко. Але він жив далі. Оженився. Був коханим. Дітей не було. Господарював. І шукав смерть, яка забрала в нього кохану.

5. Тигролови

Фільм Тигролови знятий за однойменним романом Івана Багряного.

6. Мина Мазайло

Фільм-вистава за одноіменним твором українського драматурга покоління “розстріляного відродженя” Миколи Куліша. Тема вистави не припиняє бути актуальною і сьогодні.

7. Наталка Полтавка

Українська дівчина Наталка, дочка бідної вдови Терпелихи, сумує за своїм коханим Петром, який шукає для себе і Наталки щасливу долю на чужині. Одного разу у будинок Терпелихи приходить виборний, щоб посватати її за місцевого пана…

8. Чорна рада

Фільм знято за однойменним романом українського письменника-класика Пантелеймона Куліша.
Основні події фільму розгортаються у тяжкі для України історичні часи. Після смерті Б. Хмельницького загострюється боротьба за гетьманську владу між Якимом Сомком й Іваном Брюховецьким, кульмінацією запеклого політичного протистояння стає Чорна рада (1663). На тлі політичних інтриг, несподіваних союзів і зрад розгортається інша сюжетна лінія – любовна… Масштабні батальні сцени, мальовничі національні костюми, відомі й улюблені актори роблять фільм привабливим для найширшого кола глядачів.

9. Мартин Боруля

10. Україна в огні

Кiноповiсть “Україна в огнi” була одним з перших творiв, в якому на тлi смертельного двобою з фашизмом принципово ставились проблеми гуманiзацiї суспiльства й особистостi, заперечення вiйни, вперше заперечувалися постулати сталiнiзму.

Джерело: lviv1256.com

Приєднуйтеся до нас у Telegram!

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: