Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Як зрозуміти, яких вітамінів не вистачає організму. Головні симптоми

Як зрозуміти, яких вітамінів не вистачає організму. Головні симптоми
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Найчастіше ми відчуваємо загальну слабкість та втому весною та восени, коли не отримуємо достатню кількість корисних елементів та вітамінів. Але як зрозуміти — які ж саме вітамінів бракує?

Перелік станів при нестачі вітамінів:

Вітамін А.

Дефіцит вітаміну А проявляється в порушенні сну, стомлюваності, головними болями. Зовнішніми  симптомами є сухість слизових оболонок і шкіри, а також шкіра, схильна до запальних реакцій, гнійничкові вугрів і висипань; волосся тьмяне і сухі,  проблеми з зором.

 
Вітамін В1.

Симптомами дефіциту B1 є порушення функцій серцево-судинної і нервової систем, стомлюваність, дратівливість, головні болі, свербіж шкіри. Також можливі розлади ШКТ: блювання, зниження апетиту, діарея.

Вітамін В2.

У разі нестачі вітаміну B2 в організмі загальмовується процес видалення продуктів клітинного метаболізму, знижується постачання киснем нігтів і волосся, тканин шкіри, погіршується стан слизових оболонок. Серед найчастіших ознак є хейліт, стоматит, сухість у роті, кон’юнктивіт, зниження зору, сльозотеча, помутніння рогівки та світлобоязнь.

Вітамін В3.

Хронічна втома, гіпертонія, головні болі та нервозність.Тривалий дефіцит вітаміну призводить до ослаблення пам’яті і навіть психічних розладів, глибоких змін шкіри.

Вітамін В6.

При дефіциті вітаміну B 6 можуть відзначатися такі симптоми, як проблеми з печінкою, слабкість, дерматити та погіршення пам’яті.

Вітамін В12.

Гастрит, глосит, анемія та випадіння волосся.

Вітамін С.

Головні симптоми нестачі вітаміну С в організмі — зниження фізичної і розумової працездатності, швидка стомлюваність, слабкість. При його дефіциті кровоточать ясна, розвивається схильність до анемії, швидко з’являються синці.

Вітамін D.

Часто нестача цього вітаміну проявляється в різних захворюваннях, як рахіт. Основі ознаки: порушення обміну речовин, примхливість, малорухливість, слабкість, порушення сну, зниження апетиту, зору та імунітету.

Вітаміну D3.

Незасвоєння Са та Р, порушення сну, пізнє прорізування зубів, слабкість кісткової тканини та зниження тонусу м’язів.

Вітамін Е.

Алергічні реакції, дистрофія, біль у ногах, сухість шкіри на обличчі, прояв зморшок — дрібних і більших.

[ads]

Ви бачите у себе схожі симптоми?

 

Джерело: poshepky.com
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: