Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

6 прямих ознак того, що ви емпат

6 прямих ознак того, що ви емпат
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Одним з досить цікавих аспектів життя емпатів є те, що вони буквально є справжнісінькими живими детекторами брехні. Завдяки своїм унікальним особливостям вони моментально розпізнають чи говорите ви їм істину, або ж намагаєтеся збрехати.

Як відомо, емпати здатні «читати» емоції інших людей, а також відчувати те саме, що відчувають вони. Так як вони практично постійно відчувають і сприймають почуття і емоції оточуючих людей, з часом емпати виробляють досить високий рівень емоційного і міжособистісного інтелекту.

Вчені описують міжособистісний інтелект, як «здатність розуміти інших людей і ефективно взаємодіяти з ними. Він включає в себе вміння спілкуватися з ними як вербально, так і невербально, здатність помічати зовнішні прояви внутрішнього світу людини, підвищена чутливість до настрою і темпераменту оточуючих, а також вміння дивитися на ситуацію з чужої точки зору».

Найчастіше дар емпатів можуть їх неймовірно дратувати – перш за все тому, що часто навіть найближчі нам люди приховують свої справжні почуття, наміри і мотиви. Коли таке відбувається з емпатом, його душу починає дерти конфлікт. Він завжди бачить, що лежить за зовнішньою оболонкою, і він жадає чесності, яку, на жаль, так рідко бачить в навколишніх.

Так що якщо ви спілкуєтеся з емпатами, в ваших же інтересах завжди говорити правду, тому що ці люди – одні з кращих природжених детективів у всьому світі.

І ось чому:

1. Вони знають, коли ви нещирі

Спілкуючись з емпатами, вам не вдасться заховати гнів за посмішкою, або, скажімо, надіти на себе щасливу маску, якщо насправді ви комусь заздрите. Емпат відчує вашу нещирість за кілометр. Навіть якщо вам вдасться обдурити всіх інших, вони відчують істину.

2. Вони відмінно знають, коли ви робите гарну міну при поганій грі

Навіть якщо кілька разів поспіль скажете емпатам, що ви «в повному порядку», він буде знати, що це абсолютно не так. Емпати зовсім не очікують, що ви будете приховувати свій біль і неприємності тому, що так «положено». Якщо серед вашого оточення і є хтось, кому ви можете беззастережно довіритися в цьому питанні, то це людина з розвиненою емпатією.

3. Вони чують все

Навіть те, про що ви промовчали. Дещо неприродний тембр вашого голосу, невелика затримка чергової фрази, зміна тональності… емпати помічають всі ці речі і розуміють, що вони означають. Більш того, вони чують навіть те, що ховається за мовчанням, якщо ви вирішите зовсім нічого не говорити.

4. Вони бачать, коли ви одягаєте на себе маску

У всіх нас є «справжні» ми – це та унікальна особистість, яка є основою того, хто ми насправді, але деякі люди бояться показати цю особистість зовнішньому світу. Однак як би сильно ви не трудилися над своєю личиною для зовнішнього світу, емпати бачать крізь неї так, немов її не існує – бачать всю красу і неповторність вашої особистості, яку не помічаєте ви самі. Так що якщо ви твердо знаєте, що ваш співрозмовник емпат, будьте з ним самими собою. Ви про це не пошкодуєте.

5. Вони миттєво розпізнають негативних і токсичних людей

Однією з здібностей емпатії, приховати яку просто неможливо, є їх здатність миттєво розпізнавати негативних людей. Такі люди сіють навколо себе хаос і харчуються ним. Помітивши таку людину, емпат миттєво усувається від нього і утримує його на відстані витягнутої руки, так як абсолютно не має наміру впускати негатив в свій особистий простір.

6. Вони здатні «прочитати» все по вашому погляду

Емпат, образно кажучи, завжди бачить вас наскрізь, так що краще завжди бути з ним відкритим і чесним на всі 100%. Якщо вам боляче, вони відразу це бачать. Якщо у вас неприємності або складний період життя, вони бачать і це. Емпати здатні, всього лише заглянувши вам в очі, моментально зрозуміти, як ви відчуваєте себе насправді, під зовнішньою оболонкою.

Насправді немає жодної причини намагатися брехати емпатам. Вони, як ніхто інший, здатні на доброту і співчуття по відношенню до оточуючих. Вони завжди зрозуміють вас і не засудять за ваші думки, слова і вчинки.

За матеріалами

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: