Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

7 ознак того, що ви виховуєте дітей правильно

7 ознак того, що ви виховуєте дітей правильно
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Зазвичай з ознаками правильного виховання люди плутають такі показники, як кількість прочитаних дитиною книг, чи їсть вона тільки здорову їжу або чи досягла успіхів у навчанні або спорті. Але насправді хороше виховання полягає в іншому.

Батьки часто турбуються про те, чи правильно вони поводяться з дітьми. Сучасні мами і тати орієнтуються на дуже високі стандарти щодо того, як потрібно готувати дитину до дорослого життя. На цьому шляху легко обзавестися поганою звичкою порівнювати себе з іншими батьками, що рідко кому йде на користь.

Щоб ви могли відкинути сумніви і дати собі об’єктивну оцінку, клінічні психологи розповідають, за якими 7-ми ознаками можна з великою точністю визначити, що у дитини чудові батьки.

1. Дитина не боїться проявляти перед вами свої емоції.

Батьки часто складно переживають емоційні сплески своїх дітей. Але те, що дитина вміє і не боїться висловлювати перед вами гнів, печаль чи страх – це добра ознака того, що вона відчуває себе поряд з вами емоційно захищеною.

Дуже погано, якщо діти приховують свої внутрішні переживання від батьків. Часто це ознака великих проблем в їхніх взаєминах. Не відволікайте дитину від її почуттів і не сваріть за них. Замість цього звертайте увагу на те, які емоції вона відчуває, обговорюйте це і будьте вдячні за чесність.

“Ти б’єш подушку, я розумію, що ти дуже злишся. Це тому що твоя сестра не поділила з тобою іграшками? “. Почувши таке від батька, дитина зрозуміє, що ви його розумієте і готові прийти на допомогу навіть в емоційно складних ситуаціях.

2. Дитина приходить до вас, коли їй боляче або вона стикається з проблемою.

Не може бути нічого краще, ніж коли дитина зі своїми проблемами в першу чергу звертається до батьків. Це означає, що ви для неї стали близьким.

Хороший спосіб заохотити таку поведінку – це зустрічати дитину з відкритими обіймами і вислуховувати, коли вона розповідає про свої проблеми, навіть якщо вони здаються вам незначними. Будьте завжди відкритими для спілкування про труднощі дитини, говоріть, що ви цінуєте його довіру і в будь-якій ситуації готові підтримати.

3. Дитина може обговорювати з вами свої думки і почуття, не побоюючись вашої реакції.

Це позитивна ознака, що вказує на відкритість і гнучкість у відносинах батько-дитина. Деякі батьки мимоволі віддаляють від себе дитини, наприклад, через занадто бурхливу реакцію на його думки або почуття, які їм не подобаються, або ті, які ставлять під сумнів правильність їх поведінки.

З іншого боку, занадто вразливі і сприйнятливі батьки – це теж погано, оскільки діти боятися образити, зачепити або засмутити їх, тому не відкриваються до кінця. Батьки повинні бути опорою для дитини: надійною, міцною і стабільною.

Ви повинні приймати думки і почуття своїх дітей, не акцентуючи увагу на тому, що в глибині душі відчуваєте з цього приводу. Якщо ж вам потрібно комусь виговоритися про свої переживання, зробіть це з іншою дорослою людиною, а не з дитиною.

4. Ви НЕ критикуєте дітей і не вішаєте на них ярлики.

Хороші батьки не критикують поведінку дітей і не ставлять на них мітки такими словами як “поганий”, “неслухняний”, “жадібний” або “ледачий”.

Якщо дитина з’їдає все шоколадне печиво сама, нічого не залишивши іншим, хороший батько зосередить увагу на тому, що це був поганий вчинок, а не почне критикувати саму дитину.

“Ти з’їв все печиво, не поділившись. А в нашій родині прийнято ділитися один з одним. Подумай, як ти тепер можеш загладити свою провину? “. Погодьтеся, це зовсім не те ж саме, що сказати: “Ти жаднюга, йди в кімнату і думай над своєю поведінкою”.

5. Ви заохочуєте дитину розвивати свої таланти і займатися тим, що їй цікаво.

Це не тільки сприяє розвитку дітей, а й допомагає їм краще справлятися з труднощами підліткового періоду. Займаючись улюбленою справою, дитина автоматично буде вчитися наполегливості, терпіння та вміння справлятися з помилками. А це дуже важливі навички для кожної дорослої людини, яка бажає домогтися певних успіхів.

Деякі батьки намагаються через дітей здійснити власні нездійснені мрії і потреби. Але змушуючи дитину робити те, що хочете ви, а не вона, ви просто ламаєте їй життя. Постійний тиск і тотальний контроль зроблять з неї не переможця, а невдаху. І в результаті розчарування ляже важким тягарем на вас обох.

6. Ви встановлюєте межі дозволеного, щоб забезпечити дитині безпеку.

Хороші батьки обмежують поведінку своєї дитини, встановлюючи продумані кордони. Діти, що ростуть в середовищі без обмежень, часто в подальшому потрапляють у великі неприємності.

Межі допомагають дітям відчувати, що їх люблять і цінують, навіть якщо їм іноді не подобається дотримуватися всілякі правила. Ось кілька прикладів корисних обмежень: дотримання режиму дня, шанобливе ставлення до членів сім’ї, заборона підліткам відвідувати алкогольні вечірки і т.д.

7. Ви визнаєте і виправляєте свої помилки.

Здатність миритися з дитиною – це ознака того, що ви – чудовий батько. Якщо ви накричали, занадто гостро зреагували або образили дитину, важливо вміти налагоджувати контакт і відновлювати хороші взаємини.

Першими скажіть дитині, що хочете все виправити. Визнайте, що були занадто емоційним, і через це вели себе неправильно.

Часто з ознаками правильного виховання люди плутають такі показники, як кількість прочитаних дитиною книг, чи їсть вона тільки здорову їжу і чи досягнув успіхів у навчанні або спорті.

Насправді ж, гарне виховання – це стати для дитини надійним, спокійним, затишним прихистком. Це створити умови для його процвітання. Це протягом усього життя підтримувати добрі відносини, які не залежать від зовнішніх результатів і факторів, а будуються виключно на любові і повазі. Ось що насправді означає бути приголомшливим батьком. Нагадуйте собі про це частіше.

За матеріалами

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: