Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

300-річний “козацький” дуб біля Полтави перетворили у скульптуру

300-річний “козацький” дуб біля Полтави перетворили у скульптуру
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

На Полтавщині місцевий майстер створив скульптурну композицію із 300-літнього дуба, – повідомляє Суспільне Полтава. У Щербанівській громаді вирішили дати сухому дереву друге життя – тепер його прикрашають барельєфи з українськими мотивами.

Скульптурна композиція має 10 м в висоту та 5 м в обхваті. Крону з дерева прибрали, а далі за роботу взявся Андрій Мірошниченко. 

Фото: Сергій Пустовіт/Укрінформ

За словами майстра, місцеві називали цей дуб “козацьким”. Тож питання, що тут зобразити, вирішилося саме собою. Тепер у деревині висічені лелеки, кобзар та дух дуба – захисник. 

Фото: Сергій Пустовіт/Укрінформ
Фото: Сергій Пустовіт/Укрінформ

Майстер каже, що на роботу витратив 2 місяці. У липні створив 4 ескізи, з яких потім голосуванням у соцмережі місцеві мешканці обирали найкращий. Проте дерево і саме “диктувало”, що на ньому буде зображено:

“З першого ескізу залишився лише кобзар у тому вигляді, в якому мав бути, а решту довелося переробляти. Там сучок, гниль – і змушувало змінювати композицію, сюжет навіть”.

Більші елементи вирізав бензо- та електропилами, а дрібніші – болгаркою та стамескою. Аби композиція збереглася якомога довше, дуб вкрили розчином від шкідників та спеціальною олією, яка захистить деревину від вологи й ультрафіолетового проміння.

Фото: Сергій Пустовіт/Укрінформ
Фото: Сергій Пустовіт/Укрінформ

До цього 300-літнє дерево майже 10 років простояло сухим. Та в громаді вирішили його не пиляти, а зробити мистецьким об’єктом. З бюджету на це витратили приблизно 100 тисяч гривень. За словами заступниці голови ОТГ Світлани Мельник, територію поблизу планують упорядкувати, а також провести тут освітлення.

Головне фото: Сергій Пустовіт/Укрінформ

Джерело: krajsvitu.com
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: