Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Уроки для дорослої доньки, а можливо і для подруги. Але це обов’язково потрібно знати

Уроки для дорослої доньки, а можливо і для подруги. Але це обов’язково потрібно знати
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Коли моя дочка ще трохи підросте, я скажу їй:

1. Якщо тебе вдарили – негайно збирай речі. Поводься, як ніби стався землетрус – хапай документи, дітей, з рештою розберешся пізніше. Не приймай вибачень і покаянь, не погоджуйся на переговори. Будь-яке «пробач мене» завтра обов’язково перетвориться в «ти мене довела». У цейболото дуже легко впасти, і дуже важко вилізти. Не сумнівайся, біжи.


2. Запам’ятай, що будь-яке «ти сама винна» і «ти мене доводиш» – брехня. Насправді це означає: «Я знаю, що можу вдарити тебе, образити, принизити, і мені за це нічого не буде, тому не бачу сенсу себе контролювати».

3. Ти завжди можеш прийти до мене. Завжди. У будь-якому стані і положенні. В сльозах і босоніж. З відчуттям самого моторошного провалу в житті. І я не буду звинувачувати тебе. Навіть якщо мені захочеться сказати: «Я ж попереджала» – я замкнися в туалеті і скажу ці слова перед дзеркалом, сама собі, пошепки. Тому що вони не втішають, а тільки встромляють голки в відкриту рану.

4. Якщо мене не буде – мало що, батьки смертні – нехай у тебе будуть друзі настільки близькі, щоб у них можна було попросити допомоги. Якщо таких не вдалося зустріти – шукай допомогу, будь-яку, і не соромся її приймати. Скаржся, кричи, розповідай всім, хто готовий слухати. Нехай у тебе будуть свідки, тому що зло діється в мовчанні.

5. Відносини ніколи не починаються з побоїв. Перші ластівки виглядають як «ну ти і дура», «якого біса ти втручаєшся», «так що ти розумієш», «я сказав, значить, ти йдеш». Спочатку прохання перетворюється в наказ. Потім дрібні приниження стають нормою. Хамство видається за близькість. Нікому не дозволяй принижувати тебе і спеціально завдавати болю. Ніколи не думай «я розумна, зі мною такого точно не відбудеться». В цю пастку провалювалися жінки і розумніші за нас з тобою.


6. Твій ворог – відчуття «ну начебто здалося». Сьогодні людина поводиться абсолютно адекватно, а завтра на нього щось находить, і він перетворюється в роздратованого садиста. А післязавтра визирає сонечко, і все настільки в порядку, що ти полегшено видихаєш: «Здалося». Якщо таке відбувається часто – насторожися. Це відчуття – головний симптом, на який можна спиратися. У відносинах з такою людиною не заходь занадто далеко, не май з ним спільних дітей і загального бізнесу.

7. Нехай у тебе завжди будуть власні гроші. Свої джерела заробітку. Якщо ти сидиш з дітьми, нехай у тебе буде свій рахунок, фінансова подушка про всяк випадок. Обговори це з партнером до того, як опинишся в декреті. Це дуже важливо. Коли діти маленькі, ми максимально залежимо від партнера і вразливі, як ніколи.

8. Не дозволяй, щоб відносини стали єдиним, що є важливого в твоєму житті. Це небезпечна конструкція. Друзі, робота, спорт, захоплення – нехай все це обов’язково буде. Заробляй. Вчися. Якщо відносини коли-небудь розірвуться – а це трапляється частіше, ніж хотілося б – буде боляче. Але краще, коли руйнується одна вежа, ніж весь замок.

9. Стеж за своїм здоров’ям, дбай про себе, щоб вистачало сил жити.

10. Ніколи не попадайся в пастку «всі так живуть». Це не правда. І я зроблю все, щоб ти бачила сім’ї, в яких немає насильства і хамства, в яких люди розмовляють один з одним шанобливо, навіть коли дуже зляться. І сама постараюся бути для тебе не гіршим прикладом.

11. Ніколи не попадайся в пастку «таке тільки у мене, яка ж я дурна, як соромно». Це теж неправда. Невелика біда – опинитися в ситуації насильства. Біда – застрягти в ній надовго, на роки. Тобі не потрібна сім’я за всяку ціну. Не потрібна ідеальна сім’я для суперобкладинки. Тобі потрібне місце, де буде добре, де тебе зможуть підтримати і подбати. Воно може виглядати дуже по-різному (це взагалі необов’язково сім’я).

12. Люди можуть змінюватися. Більш того, вони постійно це роблять. Нас змінюють вік і досвід. Те, що в юності здається безневинним дивацтвом, з роками може виявитися психічною хворобою або просто свинством. Іноді люди поводяться дуже негарно, якщо розуміють, що інша людина від них залежить. Якщо з тобою таке відбулося, не лай себе, що «не розгледіла негідника раніше». Є багато речей, які ми не можемо розглядати, поки вони заховані глибоко під землею. Дій, див. Пункт 1.

13. Експериментуй, пробуй нове. Нові роботи, нові стрижки, нові види спорту. Нові страви, нові правила в сім’ї. Чим більше нового ти можеш впустити в своє життя, тим впевненіше відчуватимеш себе в стосунках.

14. Поділися цими правилами. Перекажи їх подругам. Не залишайся байдужою, якщо когось кривдять і над кимось знущаються на твоїх очах. Пам’ятай, іноді людям немислимо боляче і соромно просити допомоги. І все-таки вона їм потрібна. Можливо, ти будеш єдиною, хто помітить чужий біль, і тоді – Ти не пройдеш повз.»

Анастасія Рубцова.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: