Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Дмитро Шостакович про те, як красиво поставити хама на місце

Дмитро Шостакович про те, як красиво поставити хама на місце
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Хамство – найпоширеніший спосіб самоствердитися за рахунок іншої людини …

Хамство – найпоширеніший спосіб самоствердитися за рахунок іншої людини. Це створює у хама ілюзію сили і переваги. Слід розуміти, що такі люди атакують лише в тому випадку, якщо переконані, що можуть перемогти.

Ось цікавий образний опис того, як працює хамство: «Спецназ перед тим, як штурмувати приміщення, застосовує світлошумову гранату. Завдання гранати – вивести з рівноваги всі системи почуттів противника: він повинен осліпнути, оглухнути і загубитися в просторі. І хамство – та ж сама граната, що не ранить, але дезорієнтує ».

Як поламати плани хама і знешкодити його? Можна зробити це красиво, і навіть припинити його бажання хамити надалі. Прочитайте цю повчальну історію, розказану композитором Дмитром Шостаковичем.

«Відповісти на чиєсь хамство так, щоб у нього раз і назавжди пропало бажання хамити, нелегко. Це мистецтво. У мене були хороші вчителі. Звичайно, найкращим був Соллертинський (музикознавець, театральний і музичний критик, – ред.), Але я спробував вчитися також і у інших. Мені завжди приємно бачити, що я взяв в облогу хама.

Одного разу в моїй присутності Соллертинський збив пиху з бундючної і неприємної жінки. Сама вона була ніхто, але чоловік її був у Ленінграді важливою шишкою. На банкеті на честь оперної прем’єри в Малому театрі Соллертинський підійшов до неї, і, бажаючи зробити їй комплімент, сказав у своїй звичайній захопленій, манері: «Як чудово ви виглядаєте, ви сьогодні абсолютно чудові!» Він тільки збирався розвинути свій дифірамб, як дама перервала його: «На жаль, я не можу сказати того ж про вас». (Вона мала на увазі як обличчя Соллертинского, так і його досить екстравагантну манеру одягатися.)

Але при Соллертинському була його дотепність, і він відповів: «Чому б вам не вчинити так само, як я? Збрешіть».

Джерело

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: