Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Відпустіть сина! Стадії відділення хлопчика від матері

Відпустіть сина! Стадії відділення хлопчика від матері
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Можливості та перспективи здорової сепарації сина від матері залежать від виховання, і тих подій, які відбуваються в дитинстві.

Є кілька стадій відділення від батьків:

Спочатку, дитина перебуваючи в материнській утробі, перебуває в повному злитті з мамою і ні про яку сепарацію не думає. У міру того, як дитинка росте, в животі їй стає тісно.

Через дев’ять місяців стає вже дуже тісно і вона, а вірніше вони разом – і мама, і дитина, починають процес пологів.

І це перша й очевидна сепарація. Дитина стає окремою, хоч і дуже, на деякий період часу, залежною від мами.

У процесі пологів, проходячи родові шляхи, він прикладає багато сил, для того, щоб з’явитися на світ.

Тому те, як проходять пологи, може вплинути на особистість майбутнього дорослого. Якщо пологи були за допомогою кесаревого розтину, тобто без активної участі немовляти – він не отримує важливого первинного досвіду подолання, перемоги над труднощами…

Народившись, дитина росте, сприймає світ, і в різний час по-різному потребує мами.

Якщо в дитинстві дитина була відлучена від мами надовго, наприклад з медичних причин – це теж може позначитися на процесі подальшої сепарації.

Є дуже багато нюансів того, як народження і виховання можуть вплинути на подальше становлення особистості. І те, наскільки вільною, що володіє власним ресурсом, власною енергією і життєвим планом буде людина, дуже багато в чому залежить від завершеності сепарації.

Є мами, які спочатку, з самого народження, виховують дитину так, щоб вона назавжди залишилася її дитям і не отримала самостійності.

У вдалому варіанті сепарація завершується років до 18 – 20, але може не трапитися зовсім.

Стадії сепарації:


1. Симбіоз

Якщо дитина маленька, вона дивиться на Маму, як на Бога (що, природно). Якщо “дитині” 30 років – він, дивиться на маму, або на жінку, як на Бога – від низу до верху. (Як є, але не природно).

Якщо чоловік спілкується з жінкою “знизу” – він “застряг” в стадії симбіозу. У цій стадії він нікуди не збирається сепаруватися, може проявлятися інфантильно, і дуже “прилипає” до жінки, ну, або, до мами…

2. Пуер (не той, який чай)

Латинське поняття puer aeternus, в перекладі означає “вічний юнак”, запозичене з “Метаморфоз” Овідія. У юнгианскій психології термін рuer aeternus використовується для характеристики певного типу чоловіка: чарівного, привабливого, творчого, захопленого своїми мріями і фантазіями. Такі чоловіки часто зберігають підліткову психологію, навіть ставши дорослими. Як правило, самі вони повні життя, але оточуючі їх люди відчувають часом дивну емоційну спустошеність.

Отже, це чоловік з підлітковою психологією. Як це проявляється у відносинах з жінками. Такий чоловік, незалежно від віку, ніяк не награється, не нагуляється.

Він багато бере, але не вміє давати в обмін. Він не готовий приймати серйозних рішень і брати відповідальність. Люблячи жінку – він не може бути з нею в постійних стабільних відносинах. Він може зраджувати, йти і знову повертатися, зникати, потім з’являтися і падати в ноги…

Така мінливість, легковажність характерні для чоловіків, які застрягли в другій стадії сепарації. У дитячому віці цієї стадії відповідає той вік, коли дитина пізнає світ, але має потребу повертатися в безпечний притулок (до мами на ручки).

У дорослого чоловіка, який не пройшов цю стадію в дитинстві, немає сил на пряму конфронтацію, і діє він як маятник – куди хитнуло, там і буде. У чоловічо-жіночих стосунках це може породжувати конфлікти.

3. Пряма конфронтація

У дитинстві цей період настає тоді, коли зовнішній світ стає набагато більш привабливим і перспективним, ніж життя за пазухою у мами.

Тоді, щоб вийти у великий світ – підлітку потрібно піти на пряму конфронтацію. В цей час дитячо-батьківські конфлікти посилюються, і стають нестерпними ще й тому, що на цьому етапі відбувається знецінення сином матері. Щоб простіше було піти, відокремитися, йому може знадобитися знецінити матір. Це може бути у вигляді образ, зневаги, небажання їсти те, що мама готує (краще фастфуд).

Чоловік, який застряг на цій стадії сепарації, буде аналогічним чином проявлятися у відносинах з жінками – знецінювати, “всі баби д ** ри”, і інший шовінізм. У такому стані чоловік насилу сприймає цінність жінки і дивиться на неї навпаки, зверху вниз. Це може бути причиною розлучень, розриву відносин.

Стадія 4. Нарешті!

На цій стадії чоловік зауважує жінку, визнає її рівність, прислухається до її думки. При цьому він може жити повністю автономно від мами, або дружини-мами і справлятися. Мама тепер уже сприймається, як улюблена, як та, яка народила, але перестає бути “особливою” жінкою. І тоді Чоловік може побудувати по-справжньому близькі і надихаючі відносини з Жінкою.

У нашій країні з цим є складність – “культурально і історично” склалося так, що далеко не всі чоловіки досягли повної сепарації. ВВВ і ряд попередніх подій зробили свій вплив на гендерні механізми.

Джерело

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: