Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Один із основних принципів нашого життя – ефект Данінга-Крюгера

Один із основних принципів нашого життя – ефект Данінга-Крюгера
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

«Один із основних принципів нашого життя – ефект Данінга-Крюгера. Ефект звучить так: «Люди, які мають низький рівень кваліфікації, роблять помилкові висновки та приймають невдалі рішення, але не здатні усвідомлювати свої помилки через свій низький рівень кваліфікації».

Розшифруємо: Нерозуміння скоєних помилок призводить до переконаності у власній правоті, а отже, до підвищення впевненості у своїх рішеннях і в собі, а також до усвідомлення своєї переваги.

Таким чином ефект Даннінга-Крюгера є психологічним парадоксом, з яким усі ми часто стикаємося в житті: менш компетентні люди вважають себе професіоналами, а компетентніші схильні сумніватися в собі та своїх здібностях. Чим нижчий рівень компетенції – тим вища впевненість у собі.

Відправною точкою своїх досліджень Даннінг і Крюгер назвали знамениті висловлювання Чарльза Дарвіна «Невігластво частіше породжує впевненість, ніж знання» і Бертрана Рассела: «Одна з неприємних властивостей нашого часу полягає в тому, що ті, хто відчуває впевненість, дурні, а ті, хто має хоч якусь уяву і розуміння, сповнені сумнівів і нерішучості.»

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: