Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Якщо ви чуєте будь-яку з цих 3 фраз, то знайте: ВАМИ МАНІПУЛЮЮТЬ!

Якщо ви чуєте будь-яку з цих 3 фраз, то знайте: ВАМИ МАНІПУЛЮЮТЬ!
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Якщо ви чуєте будь-яку з цих 3 фраз, то вами маніпулюють! Заради власної психологічної безпеки будь-яка людина має знати фрази, яким не можна вірити ні за що! Більшість із них належать до негативних маніпуляцій, оскільки впливають на людину через почуття провини. Але, крім негативних маніпуляцій, є й позитивні, наприклад лестощі.

Отже, якщо ви чуєте будь-яку з цих трьох фраз, то знайте: вами намагаються маніпулювати!

1. Вислови з приставкою “ТИ Ж”

Перша група таких фраз складається з усіх відомих висловів із приставкою “ТИ Ж”. Усі ми іноді чуємо наступне: “Ти ж жінка”, “Ти ж мати”, “Ти ж господиня” тощо. Головна мета таких фраз – змусити вас вести себе зручним для маніпулятора чином, оскільки такі висловлювання неминуче викликають у людини відчуття провини. І справді, це що за мати, яка не може змусити дитину добре вчитися? Що ж це за господиня, яка не приносить чоловікові їжу на таці після того, як відпрацювала повний робочий день? Що це за дружина, якщо сміє суперечити чоловікові, відстоюючи свою думку?

Як захиститись від таких маніпуляцій? Хорошим захистом може стати заздалегідь підготовлена ​​відповідь у вигляді згоди з перебільшенням.

Приклад:

— Ти ж жінка! Як ти можеш поводитися таким чином?

— Так! І не просто жінка, а найкраща на світі жінка! Тож мені можна!

2. Фрази з умовою “ЯКЩО”

Другою групою фраз-маніпуляторів часто користуються чоловіки: “Я одружуся з тобою, ЯКЩО…. (Ти підеш з роботи/схуднеш/родиш мені сина/перестанеш дружити з цією дурою)”.

Не вірте. Можливо, він і одружується, але щасливі ви з ним точно не будете. Будь-які стосунки, засновані на слові ЯКЩО, приречені. Це слово є своєрідним таємним кодом, у якому зашифровано маніпуляцію та шантаж. У ньому є все, окрім кохання. Відносини з людиною, яка постійно маніпулює словом ЯКЩО, – це шлях у нікуди!

Як не сумно, але найкращою відповіддю такому маніпулятору буде розлучення.

Приклад:

— “Я назву тебе своєю нареченою, ЯКЩО ти сподобаєшся моїм батькам!”

— “ЯКЩО я тебе більше не побачу у своєму житті, це стане найкращим подарунком на моє весілля. Прощай!

3. Неприкриті лестощі

Крім негативних висловлювань, є ще й третя група фраз-маніпуляторів, що являє собою неприкриті ЛЕСТОЩІ.

“Псевдопсихологічні” журнали сьогодні рясніють порадами, як змусити людину зробити те, що потрібно вам. Наприклад, виконати за вас частину ваших робочих обов’язків.

Приклад: “Я впевнений(а), що краще за тебе це ніхто не зробить!” — ось вкрай небезпечна фраза, яку психологи-недоуки радять використовувати для керування людьми. Не робіть такої помилки, так само як і не дозволяйте маніпулювати собою за допомогою лестощів!

Хоча таке маніпулювання викликає у людей позитивні почуття, нічого хорошого воно не несе. По-перше, будь-яка нещирість миттєво відчувається лише на рівні підсвідомості.

По-друге, на фрази такого типу людина, яка тверезо оцінює свої сили та можливості, може відповісти агресією.

По-третє, віддаючи комусь пальму першості, ви свідомо занижуєте власну самооцінку в очах оточуючих.

Хочете чогось добитися від людини — просто попросіть її про послугу!

Пам’ятайте, що здорові та гармонійні стосунки з людьми можна побудувати лише на щирості, а будь-яка маніпуляція рано чи пізно буде розкрита. Будь-які фрази, які ви кажете не від душі, є звичайним виносом мозку!

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: