Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

А ви знали, чому птахи летять ключем? Безцінний урок, який дає нам природа!

А ви знали, чому птахи летять ключем? Безцінний урок, який дає нам природа!
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Багато років люди ламали голову над тим, чому птахи вишиковуються саме ключем для перельоту. Це справді дивно, адже природою придуманий ідеальний спосіб, який дозволяє птахам долати величезні відстані.

У ході дослідження з’ясувалося, що кожен птах, змахуючи крилами, забезпечує підйом для птаха, що знаходиться безпосередньо за ним. Таким чином, завдяки формі ключа вся зграя збільшує швидкість польоту щонайменше на 71% порівняно зі швидкістю, яку може розвинути кожен птах окремо.

Порядок побудови ключа забезпечує економію сил та оптимальну командну взаємодію. На чолі ключа — лідер, найсильніший і найвитриваліший. Мах його крил створює потужні повітряні потоки, забезпечуючи додаткові повітряні потоки, що летять ззаду. Друга ланка полегшує роботу третьої і так далі.

Варто одному гусю випасти із загальної зграї і спробувати летіти наодинці, як він відразу ж відчуває важкість і опір. Тому він повертається до зграї, щоб скористатися підйомною силою, що створюється птахами, які летять попереду.

Найстаріші і найслабші птахи завжди летять наприкінці ключа – там опір повітря мінімальний. Пернаті, що летять ззаду, буквально ширяють на повітряних хвилях, які створили попереду. Цікаво, що той крик, який ми чуємо від ключа, що пролітає в небі, видають тільки птахи, що летять позаду. Таким чином, вони підтримують птахів, що летять попереду, і стимулюють їх не зменшувати швидкість.

Це повчальне спостереження вчених багато чому може навчити людей. І так, виходить, що пернаті, що мігрують, займалися тимбілдингом задовго до нас. Хіба природа не є ідеальною?

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: