Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Лист моїй 13-річній доньці. Відкрити, коли мене не стане

Лист моїй 13-річній доньці. Відкрити, коли мене не стане
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

lyst

Жартівливий лист-заповіт журналістки Кейтлін Моран зібрав в інтернеті тисячі переглядів. Воно містить материнські поради, які наповнені гумором і точними життєвими спостереженнями.

Дорога Ліззі, привіт, це мама. Я померла. Пробач, що так вийшло. Сподіваюся, похорони пройшли без проблем: твій тато виконав пісню «Не Stop Me Now» групи Queen, коли мою труну відправляли в крематорій? Сподіваюся, усі йому підспівували і грали на уявних гітарах, як я просила. І приклеїли вуса, як у Фредді Меркьюрі, – я писала про це у своємі «побажанні на похорон». Воно висить на холодильнику з 2008 року – в той рік я підхопила особливо мерзенну застуду і була сповнена жалю до себе.

Ось кілька речей, які я дізналася на власному досвіді і які, можливо, стануть в нагоді тобі в майбутньому. Список неповний, але для початку непогано. Крім того, я залишила тобі купу грошей по страховці, так що можеш прямо зараз піти і відірватися по повній на eBay, скуповуючи вінтажні сукні, які ти так любиш. Ти в них така красуня. Ти завжди красуня.

lyst2

Головне – постаратися бути хорошою людиною. Ти вже хороша людина, моє малятко. В тобі так багато добра, що у мене рветься серце, і я хочу, щоб ти такою і залишалася. Продовжуй збирати в собі світло. Просто пообіцяй собі, що будеш сяяти постійно і незмінно, як лампа, яка випромінює тепле світло в куточку. Люди захочуть підійти до тебе ближче, щоб відчути себе щасливими і прочитати щось під твоїми променями. Ти будеш яскраво сяяти в світі темряви, і це вбереже тебе від тривоги з приводу різних речей і думок які нас спустошують: «бути модною і крутою», «бути успішнішою за інших» або «бути худою».

Друге: завжди пам’ятай, що в 9 з 10 випадках у тебе не нервовий зрив – просто потрібна чашка чаю і печиво. Ти будеш здивована, як легко ми плутаємо одне з іншим. Про всяк випадок тримай під рукою велику коробку печива.

Третє: завжди прибирай черв’ячків з тротуару і клади їх в траву. У них видався поганий день, раз вони виповзли на небезпечне місце, але ж вони приносять так багато користі грунту та й не лише (запитай про це тат, я зараз намагаюся не вдаватися в подробиці).

lyst3

Четверте: вибирай в друзі тих, поруч з ким ти найближча до себе справжньої, тому що тобі легко з ними жартувати і ти відчуваєш себе так, ніби одягла свій кращий наряд, навіть якщо на тобі всього лише майка. Ніколи не люби того, кого, на твою думку, варто поліпшити – або того, хто змушує тебе думати, що поліпшити треба тебе. На світі є хлопчики, яких притягують дівчатка, які випромінюють світло; вони будуть стояти поруч з тобою і тихим голосом говорити тобі на вухо, і від їх слів радість буде потроху випливати з твого серця. Книги про вампірів – правда, дитинко. Увіткни кілок їм в серце і біжи.

Дружи зі своїм тілом. Поки воно здорове, ніколи не думай про нього як про проблему. Час від часу ніжно проводь руками по своїх ногах і дякуй їм за те, що вони вміють бігати. Клади руки собі на живіт і насолоджуйся тим, яка ти м’яка і тепла. Не втомлюйся захоплюватися світом, який цокає всередині, цими неймовірними живими годиннками. Саме це робила я, коли носила тебе під серцем і мріяла щоночі про твоє народження.

lyst6

Коли ти не знаєш, що сказати в розмові, – задавай питання. Навіть якщо ти знаходишся поруч з людиною, яка колекціонує шурупи і цвяхи 70-х років. Швидше за все, у тебе більше не буде можливості так багато дізнатися про шурупи і цвяхи 70-х років, але ж ніколи не знаєш заздалегідь, коли ці відомості можуть стати в нагоді.

Тут я плавно переходжу до наступної поради: життя ділиться на ЧУДОВІ ЧАСИ, якими ти будеш насолоджуватися, і НАЙЖАХЛИВІШІ ПОДІЇ, які в майбутньому перетворюються в захоплюючі історії та анекдоти. Як би важко тобі не довелося, ти зможеш пережити все, якщо уявиш, як через роки будеш розповідати про це друзям, а вони у відповідь – вигукувати недовірливо: «НІ! НЕ МОЖЕ БУТИ!»

lyst5

Малюк, постарайся побачити якомога більше сходів і заходів. Кидай все, щоб понюхати величезні троянди біля доріг. Завжди вір, що ти можеш змінити світ – навіть якщо зовсім трохи, тому що будь-яке “ледь-ледь” чекає когось, хто його змінить. Мандруй по дорозі життя, як срібний камінчик, – нехай музика буде давати тобі сили і енергію, а книги стануть картами і вкажуть місце призначення.

Приймай гостей щедро, не переставай любити, танцюй в зручному взутті, говори з татом і Ненсі про мене кожен день і ніколи, ніколи не починай курити. Це все одно що купити смішного дракончика – в результаті він виросте і спалить до біса твій будинок.

З любов’ю,
мама.

Джерело: brouhahadreamer

Приєднуйтеся до нас у Telegram!

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: