Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

10 найкращих картин українських художників

10 найкращих картин українських художників
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Так склалося, що творчість сучасних українських художників більш відома в Європі і Америці, а в рідній країні їх роботи знають лише рідкісні поціновувачі живопису. Ми вирішили, що своїх героїв, якщо не знати в обличчя, то хоча б знати їх найвідоміші роботи, якими захоплюються у всьому світі. В галереї KyivGallery представлені найкращі сучасні українські художники – https://kyiv.gallery/hudognyki-skulptory.

Ми підібрали 10 кращих, на наш погляд, картин українських художників, про творчість яких ви, можливо, не чули або не знали про їх походження. У даній статті ми розповімо про сучасні майстрів, чиї роботи продаються за десятки, а то і сотні тисяч доларів на аукціонах Christie’s, Sotheby’s і Phillips.

Айвазовський «Дев’ятий вал»

Це одна з найзнаменитіших його робіт, а він сам – один з найвідоміших художників-мариністів не тільки в нашій країні, але і у всьому світі.

ukrainskie-hudozhniki-01

Шевченко «Катерина»

«Талановита людина – талановита в усьому» – так абсолютно справедливо можна сказати про найзнаменитішого в усьому світі українця. Поет і письменник – він був також прекрасним живописцем і картина «Катерина» тому підтвердження. Робота ілюструє одну зі сцен однойменної поеми, в повній мірі передаючи почуття і переживання Шевченка.

ukrainskie-hudozhniki-02

Рєпін «Запорожці»

Так – так, Рєпін… Для довідки: художник народився в невеликому місті Чугуїв (Харківська губернія), в достатній мірі знав історію України, а при створенні свого знаменитого твору, як він сам говорив, перебував в «творчому запої». За спогадами його рідних, під час роботи над картиною вся сім’я жила тільки запорожцями: діти знали всіх героїв оповідань про козаків, могли напам’ять процитувати рядки з «Тараса Бульби» і тексту з листа козаків султанові.

ukrainskie-hudozhniki-03

Криволап «Кінь. Вечір»

Найвідоміший і найдорожчий український художник сучасності, чия робота в 2013 році пішла з молотка торгів Phillips за рекордні для українського живопису $ 186,200.

На сьогодні Криволап продовжує утримувати статус «найдорожчого» сучасного художника України.

ukrainskie-hudozhniki-04

Ройтбурд «Прощавай, Караваджо»

Один із засновників українського постмодернізму прославляв нашу країну своїми талановитими роботами на художніх виставках по всьому світу, його роботи займають почесне місце в Музеї сучасного мистецтва (Нью-Йорк). «Goodbye Caravaggio» в 2009 році була продана за $ 97,179.

ukrainskie-hudozhniki-05

Чичкан «Оно»

Його епатажні інсталяції та проекти принесли йому славу у всьому світі, найбільш популярні і впізнавані його роботи пов’язані з поданням відомих персон в образі мавп. Картина «Оно» принесла йому не тільки популярність, але і не малий прибуток – в 2008 році вона була продана за $ 70,000.

ukrainskie-hudozhniki-06

Шупляк «Підглядання Фрейда»

Майстер “картин з подвійним змістом” не перестає дивувати своїми художніми головоломками і оптичними ілюзіями. Роботи автора були представлені на багатьох виставках сучасного живопису в Європі і Америці. І скажемо чесно, нам було важко виділити одну картину – вони просто зачаровують!

ukrainskie-hudozhniki-07

Животков «Робота №5»

Автор продовжує жити і працювати в Києві, а його картини більше 20 років беруть участь в експозиціях в Польщі, Росії, Франції, Німеччини, Фінляндії та інших містах Європи, представлені в колекціях музеїв України і в Kunsthistorisches Museum (Відень). Його незвичайні роботи лаконічно підписані, але яскраво розкривають талант майстра. «Робота №5», мабуть, найвідоміша картина, але ми радимо переглянути й інші, не менш глибокі роботи художника.

ukrainskie-hudozhniki-08

Сидоренко «Expiration»

Топ-лот Sotheby’s Contemporary East в 2014 став найдорожчою української картиною на торгах і пішов з молотка за $ 31 400. Ви точно не зможете відірватися – картина ніби «затягує».

ukrainskie-hudozhniki-09

Тістол «Розмальовка»

Сучасний український художник – ключова фігура «Української нової хвилі», він привернув увагу світової громадськості своїм проектом «Українські гроші». «Розмальовка» пішла з молотка аукціону Phillips за 53,9 тисячі доларів. Тонкий поціновувач сучасного мистецтва побажав залишитися невідомим.

ukrainskie-hudozhniki-10

Джерело: art-holst.com.ua

Приєднуйтеся до нас у Telegram!

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: