Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Як підібрати головний убір по формі обличчя

Як підібрати головний убір по формі обличчя
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Інструкція, яка стане в нагоді тим, хто відморожує вуха, тому що впевнений, що шапки йому не личать.

При виборі осінньо-зимового головного убору вирішальну роль грає не колір і не фасон. Шапка повинна відповідати пропорціям обличчя.

Як визначити форму обличчя

Існують різні способи. Найбільш точний – за допомогою сантиметрової стрічки. Озбройтеся їй і папером з олівцем, щоб записувати результати. Встаньте перед дзеркалом і зробіть чотири виміри.

 1. Ширина чола. Прикладіть сантиметр до центру лоба. Початкова точка – над вигином лівої брови, кінцева – над вигином правої (або навпаки, якщо ви лівша).
 2. Ширина обличчя. Виміряйте відстань між вилицями: від виступаючої частини виличної кістки з одного боку до іншого. Зазвичай ці точки знаходяться під зовнішніми куточками очей.
 3. Довжина лінії підборіддя. Прокладіть сантиметр від кінчика підборіддя до кута щелепи. Помножте отримане значення на два.
 4. Довжина обличчя. Виміряйте відстань від верхньої точки чола у лінії росту волосся до кінчика підборіддя.

Отримані значення зіставте з типовими формами облич.

 • Овальне обличчя. Довжина в 1,5 рази більше ширини. Лоб і підборіддя приблизно однакові. Лінія росту волосся і всі кути закруглені.
 • Кругле обличчя. Довжина і ширина приблизно рівні. Підборіддя округле, лінія росту волосся дугоподібна.
 • Прямокутне обличчя (витягнуте). Довжина помітно більша ніж ширина. Лоб і лінія підборіддя приблизно однакові.
 • Квадратне обличчя. Довжина дорівнює відстані між вилицями (плюс-мінус кілька сантиметрів). Ширина чола і лінія підборіддя майже однакові.
 • Трикутне обличчя ( «сердечко»). Широкий лоб і вилиці, але вузьке гостре підборіддя. Лінія росту волосся дугоподібна або серцеподібна.
 • Грушоподібне обличчя. Велика лінія підборіддя і маленький лоб. Довжина може бути будь-якою.
 • Ромбоподібне обличчя ( «діамант»). Відстань між вилицями помітно більша, ніж лінія чола і підборіддя. Довжина також будь-яка.

  Визначившись з формою обличчя, можна вирушати в магазин за шапкою.

  Головні убори для овального обличчя

  Завдання: не витягати обличчя в довжину.

  Завдяки симетричності, овальне обличчя вважається ідеалом. Володарі цієї форми можуть дозволити собі практично всі головні убори – від шапок-шкарпеток до капелюхів. Але краще все ж уникати надто високих шапок з великими помпонами. На овальному обличчі відмінно виглядають асиметричні шапки і моделі, які закривають чоло.

  Головні убори для круглого обличчя

  Завдання: візуально витягнути обличчя.

  Круглолицим протипоказані обтягуючі моделі і головні убори, що закривають чоло. Подовжити обличчя допоможуть високі шапки з великим помпоном, об’ємні в’язані моделі. Вітаються будь-які вертикальні візерунки. Підійдуть також берети і кепі. Тільки надягати їх краще асиметрично і ні в якому разі не насувати на лоб.

  Головні убори для прямокутного обличчя

  Завдання: візуально зменшити довжину.

  З поставленим завданням впораються моделі, що створюють горизонтальну лінію: закруглені шапки з об’ємними вилогами, зав’язані наверх вушанки, капелюхи з низькою тулією і широкими полями, а також кашкети. Вони дозволяють заховати лоб і нівелювати витягнутість обличчя.

  Головні убори для квадратного обличчя

  Завдання: злегка витягнути обличчя і пом’якшити його риси.

  Володарям цієї форми не підійдуть хустки і головні убори з великим декором. Відвернути увагу від масивного підборіддя допоможуть моделі з округлим силуетом. Приміряйте шапку-біні, берет або кепі з коротким козирком. Носити їх слід на маківці, не закриваючи чоло. У зимовий період непогано виглядатимуть шапки-вушанки з опущеними вухами, а також креативні моделі з косичками і звисаючими помпонами.

  Головні убори для трикутного обличчя

  Завдання: акцентувати увагу на вилицях.

  Потрібні шапки, які прикривають лоб. Головне, щоб вони були не надто обтягуючі. Якщо у вас трикутне обличчя, то ваш вибір – капелюхи з невеликими полями, милі шапки з вушками, берети з посадкою на лоб або набік, пухнасті хутряні моделі. Асиметричний крій вітається.

  Головні убори для грушоподібного обличчя

  Завдання: візуально розширити лоб.

  Людям з грушоподібним обличчям на осінь варто придбати капелюх з прямими або піднятими вгору полями. Підійдуть Федора, хомбург або дербі. Тулії у них повинні бути ширше лінії підборіддя. Взимку відмінно виглядатимуть шапки грубої в’язки і снуди, якими легко замаскувати масивні вилиці і підкреслити лоб.

  Головні убори для ромбоподібного обличчя

  Завдання: додати обсяг у верхній частині голови.

  Володарям цієї форми обличчя при виборі головного убору необхідно орієнтуватися на ширину скул. Шапки повинні бути не такими ж, а краще трохи ширше них. Підійдуть кепки всіх видів і капелюхи з прямими полями, якщо носити їх, зсунувши набік. Шапки повинні бути об’ємні. Якщо обличчя не дуже витягнуте, можна дозволити собі папахи і інші високі хутряні моделі.

  Джерело: Lifehacker
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: