Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Чому сімейний відпочинок на морі найбільш популярний в Україні

Чому сімейний відпочинок на морі найбільш популярний в Україні
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Ідея вирушити влітку до моря здається нам настільки очевидною, що ми навіть не замислюємося, звідки вона взагалі береться в нашій голові. Чому думка відпочити у холодній Норвегії або дощовій Англії не здається нам такою ж очевидною? Адже навіть ті мандрівники, що мають змогу вирушити закордон, частіше обирають сонячні курорти поблизу морського узбережжя, а не пригоди у країнах, де в літню пору прийнято одягатися у дощовики. Звичайно, універсальної відповіді на це питання немає, але разом з онлайн-порталом Doba.ua ми все ж вирішили бодай наблизитися до розгадки.

Дитячі спогади

Наше світобачення, яке ми маємо сьогодні, здебільшого завдячує дитячій порі, яка нас і формувала. Практично кожен бодай раз, але бував у літніх таборах. І якщо спробувати пригадати, більшість із них розташовувалися саме поблизу моря і називалися оздоровчими. Хочемо ми цього чи ні, але і сам факт таких поїздок, і те, як батьки їх обґрунтовували, вплинуло на формат відпочинку, якому ми віддаємо перевагу вже у дорослому віці.

Так, наприклад, ствердження про оздоровчий відпочинок поблизу моря і до сьогодні переконує нас у тому, що валяння на пляжі зможе покращити наше самопочуття. Хоча варто відмітити, що тривале перебування під дією сонячних променів, навпаки, може сприяти цілій низці проблем зі здоров’ям. Але навіть цей науково доведений факт не може викорінити ні звичку їздити влітку до моря, ні віру у цілющу силу солоної води.

Соціалізація

Ще один науковий факт: людина – істота соціальна. Жити поза соціумом здається нам неможливим, тому кожен цінує своє місце, яке посідає в суспільстві. Ми порівнюємо себе з іншими, намагаємося примкнути до певної групи і відповідати її критеріям. Тому багатьом важко пересилити колективні стереотипи і бути “не таким як всі”.

Тож аби не бути білою вороною і викликати схвальні коментарі колег чи друзів, ми частенько робимо свій вибір на користь поїздки до Єгипту чи рідної Одеси, аніж наважуємося забути про всіх і гайнути, приміром, до глухого лісу, навіть якщо голос всередині нас каже, що нам потрібно саме це.

Охолодження

І, звичайно ж, найочевидніша причина – спека. Приймаючи рішення вирушити до моря, ми знаходимося посеред міста, втомлені від роботи і літньої спеки. Хочеться змінити обстановку, позбавити себе щоденних клопотів та охолодитися. Саме тому думки про море, які відносять нас до прохолодної, але такої комфортної води, до безтурботного відпочинку на курорті, де не потрібно нічого робити, стають рятівними.

Але попри все, відпочинок на морі продовжує дарувати українцям задоволення. Чому? Це і справді можливість відволіктися від буденності, опинитися в екзотичній обстановці, практично відчути відпочинок на дотик, гуляючи набережною на заході сонця. І нехай відпочинок у приморських містах став певним стереотипом, доки він продовжує приносити нам радість, не варто собі у ньому відмовляти.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: