Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

16 духовних уроків Індії, які варто засвоїти кожному з нас

16 духовних уроків Індії, які варто засвоїти кожному з нас
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Анна Шахназарова три місяці подорожувала Індією, помічаючи і надихаючись тим, чому ця країна навчала її протягом усього часу, з перший до останньої хвилини. Повернувшись, вона написала ці 16 пронизливих тез.

1. Ніде не треба бути, крім як тут

Не потрібно нікуди поспішати. Але треба бути там, де тобі добре. Якщо відчуваєш, що ти десь не там, вставай і йди туди, куди кличе внутрішній голос. Але пам’ятай, що щоб знайти, необов’язково кудись йти. Це дуже тонка грань) Ключ в постійній присутності.

2. Дозволяй всьому бути

Не прагни контролювати людей і події. Не плануй, не чекай, але бажай. Послаб хватку.

«Вмій витримати паузу, протягом якої нічого не відбувається».

Не завжди шукай сам, дозволяй людям приходити до тебе, а подіям траплятися. Вони трапляються з тобою не просто так.

3. Давай свободу

Давай собі свободу бути собою, а іншим – іншими. Пам’ятай, що у кожного свій шлях і свої уроки. Якщо ваші шляхи перетинаються – прекрасно. Але якщо вони розійдуться, це теж добре. Бо ВСЕ ЗАВЖДИ на БЛАГО. І тобі, і йому, і їй, і їм, і всім.

4. Не бійся

Нічого. І ніколи. Робити не звичний крок вправо, а вліво – міняй, перекроюй. Якщо відчуваєш, що повинен щось сказати або зробити – роби, і нехай ніякі формальності на кшталт «у мене ж зворотний квиток», або «у мене ж немає на це грошей», або просто «нічого не вийде» тебе не стримують. Не бійся за своє фізичне тіло. пам’ятай: ти завжди в утробі у матері-всесвіту. Невже вона про тебе не подбає? Вибирай свободу, а не страхи.

5. Менше – більше

Не прагни мати все і відразу. Навіть коли здається, що нічого немає – завжди є щось. А чого не вистачає – протягне рука друга, брата, сестри, невипадкового перехожого. Будь поміркований у всьому.

6. Не чіпляйся за людей

Інакше не отримаєш свій досвід. Ти і так ніколи не залишишся один, тому що куди не підеш, скрізь людей знайдеш. Але зате своїх. Зате тих, які тебе наповнять, надихнуть, навчать, відіб’ють. І пам’ятай: якщо вам не по дорозі, то біжи ти за ними, не біжи, клич, не клич – все одно разом не піде. А ваші – біжи від них, ховайся – НІКУДИ не подінуться. тому …

7. Відпускай. завжди відпускай

З посмішкою. З любов’ю. Всіх і все. Але ніколи не прощайся. Тому що ніщо ніколи не фінально. Говори: «спасибі, і до нових зустрічей».

«Чого не маєш – не втратити; що маєш – не вберегти ».

8. Завжди вода

Будь водою. Пам’ятай про принцип хвилі – хвиля приходить, хвиля йде. Це стосується всього: статусу, грошей, людей, речей. Є припливи, а є відливи. Ніщо не статично. Ми живемо в світі руху. Не занурюйтеся в той чи інший стан – він зміниться. НІ-ЧО-ГО не втримати, кажу вам, так що навіть не намагайтеся. Краще будьте вдячні в ту саму секунду, коли воно, він, вона є.

9. Слухай свій внутрішній голос

Ось це – з трьома знаками оклику. Прислухайся до порад інших, але роби так, як відчувається правильно. Якби я слухала інших в цій поїздці, то її б і зовсім не було, і не сталася б це подорож життя. Я б не відправилася в Варанасі, не перепливла б на інший, «мертвий», берег Ганги, я б повернулася додому тоді, коли ще не прийшов час, я б не знайшла місто своєї мрії і я б до сих пір продовжувала багато чого боятися і заганяти себе в незрозуміло ким і чим поставлені мені рамки.

завжди. слухайте. себе.

10. Довіряй

Людям, космосу, Богу – називайте, як хочете. Довіряй, що все в твоєму житті складається якнайкраще для тебе. Навіть коли, здавалося б, гірше нікуди. Є куди. Як каже моя шведська сестра: «God’s rejection is God’s protection».

«ніколи не знаєш, де знайдеш, де втратиш».

11. Приділяйте хоч кілька хвилин в день самого себе

Медитируй, малюй, пиши, гуляй на природі або просто будь в тиші. Навіть кілька хвилин допоможуть розібратися, що тобі треба, а що навіяно розумом, іншими людьми, ілюзіями і т.д.

12. Люби себе

Поважай свої бажання, своє тіло, і пам’ятай: ти можеш мати ВСЕ. Не потрібно вибирати: робота для душі або робота для грошей; відносини, в яких люблю я, або ті, в яких люблять мене; океан або гори; і т.д.

Можна все. Subkuch milega (hindi – все можливо)

13. Ділись

Всім. Завжди. З собакою, з убогим, з другом. Без вичікування нічого натомість. Як сказав мені Guruji: «Ji, if you only feed yourself, you’re not doing much benefit».

всім. і завжди.

14. Загадуй бажання

Але будь обережний. Вони збуваються) Формулюй їх максимально конкретно.

15. Щоб надіти чисту сорочку, потрібно скинути стару

16. Подорожуй

і краще наодинці.

бо куди б ти не пішов – все завжди з тобою.

Джерело: Анна Шахназарова

За матеріалами

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: