Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Тибетський погляд на виховання дітей

Тибетський погляд на виховання дітей
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Корисні навички, що допомагають виростити повноцінну і самодостатню особистість, яка поважає своїх батьків. Нам є чому повчитися у цього мудрого народу.

Основні правила тибетського виховання:

– Найважливіше – ніяких принижень і тілесних покарань. Єдина причина, по якій б’ють дітей – вони не можуть дати здачі.

– Перший період: до 5 років. З дитиною потрібно поводитися «як з царем». Забороняти нічого не можна, тільки відволікати. Якщо малюк робить щось небезпечне, то зробити перелякане обличчя і видати переляканий вигук. Дитина таку мову розуміє прекрасно. В цей час закладаються активність, допитливість, інтерес до життя. Дитина ще не здатна вибудовувати довгі логічні ланцюжки. Наприклад, вона розбила дорогу вазу. Дитина не розуміє, що для покупки такої вази потрібно багато працювати, заробити грошей. Покарання вона сприйме як придушення з позиції сили. Ви не навчите її не бити вази. Ви навчите підкорятися тому, хто сильніший. Воно Вам треба?

– Другий період: з 5 до 10. У цей час з дитиною потрібно поводитися «як з рабом». Ставити перед ним завдання і вимагати їх виконання. Можна карати за невиконання (але не фізично). У цей час активно розвивається інтелект. Дитина повинна навчитися прогнозувати реакцію людей на її вчинки, викликати позитивне ставлення до себе і уникати прояву негативного. В цей час не бійтеся навантажувати дитину знаннями.

– Третій період: з 10 до 15. Як з ним поводитися? Як з рівним. Не на рівних, а саме «як з рівним», оскільки ви все одно маєте більше досвіду і знань. Радьтеся з ним з усіх важливих питань, заохочуйте самостійність. Свою волю нав’язуйте в «оксамитових рукавичках» в процесі обговорення, з підказками, порадами. Якщо Вам щось не подобається, то акцентуйте його увагу на негативних наслідках, уникаючи прямих заборон. У цей час формується самостійність і незалежність мислення.

– Останній період: з 15 років. Ставтеся до нього з повагою. Виховувати дитину вже пізно, і Вам залишається тільки пожинати плоди своєї праці.

Які ж наслідки може викликати недотримання цих правил?

  • Якщо придушувати дитину до 5 років, то Ви придушити її життєву активність, інтерес до життя, інтелект. Привчите її бездумно підкорятися грубій силі. Зробите з неї легку здобич для всякого роду негідників.
  • Якщо Ви будете продовжувати сюсюкатися після 5, то дитина виросте інфантильною, нездатною до праці і взагалі до духовних зусиль.
  • Якщо Ви будете опікуватися дитиною як з маленькою після 10, то вона виросте невпевненою, буде залежною від більш самостійних друзів, які не завжди можуть надавати потрібний вплив.
  • Якщо Ви не будете поважати дитину після 15, то вона Вам цього не пробачить і піде назавжди при першій можливості.
Джерело: fit4brain.com
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: