Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

10 маловідомих сіл в Україні для відвідування літом

10 маловідомих сіл в Україні для відвідування літом
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

В розпал літа та розвитку внутрішнього туризму варто згадати й не оминути маленькі села та маловідомі місця України. Кожне це поселення є унікальним, зі своєю особливою історією і загадковістю. Чудові пейзажі гір та каньйонів, а також стародавні замки та костели дарують нам нові враження.

Імовірно, що дехто з нас заново познайомиться з цими місцями, а дехто ще дужче закохається у свою рідну країну. Тим не менше, всі ці мандрівки розширюють наш світогляд, тож жодна з поїздок в українське село не буде даремною.

1. Село Підкамінь, Львівська область

Найперше, що вразить вас в цьому узгірному поселенні на межі Львівської та Тернопільської областей – легендарний камінь-велетень. Із західного боку природної споруди – ніша у формі серця, а на вершині – 6 ям-мoгил півметрової глибини. Ймовірно, у часи язичництва їх використовували для жeртвопринoшень.

Навпроти Каменя, на пагорбі, височить монастир «Походження Дерева Хреста Господнього». У недалекому минулому це був домініканський римо-католицький кляштор.

Фото: PLUAzdrona

Вони відкриють перед вами ще багато цікавих «експонатів» селища. Ще цікаво те, що з мурів монастиря при добрій погоді можна розгледіти в далеченні Почаївську Лавру. Побутує легенда що храм має свою систему підземних ходів.

2. Село Фрумушика-Нова, Одеська обл.

Фрумушика-Нова заховане в глибині Одеської області, та все ж воно славиться своєю особливою історією та краєвидами. Там досі збереглись національні будинки часів Бессарабії, що стоять там ще з 19 ст. Місцеві жителі займаються вівчарством, тому там можна оглянути вівцеферму.

Крім того, у цьому селі розміщено багато музеїв з давніми артефактами. Там відчувається своя атмосфера, де минуле зустрічається з теперішнім, а стародавній побут перетинається з сучасним.

3. Село Трикрати, Миколаївська обл.

Трикрати – це справжня знахідка для поціновувачів чудових краєвидів. Чого лише вартий Актовський каньйон, який ще називають “Долиною диявола”. Високі скелі урвищами опускаються додолу, обіймаючи річку та Трикратський ліс.

© WE org UA

Цей ліс – скарбниця різноманітних природних цікавинок. Там зосереджена Васильєва пасіка та Лабіринт, що неабияк захоплюють туристів. Також у Трикратах можна сходити до Леб’яжого озера, на якому оселились сірі чаплі.

4. Село Розтоки, Чернівецька обл.

У Розтоки приїжджають у пошуках червоної рути, адже саме цей край свого часу надихнув на створення відомої пісні. Але якщо цієї причини вам буде недостатньо, щоб приїхати сюди, то можете помилуватись ландшафтним заказником Буковинські водоспади. Тут вирує сім водоспадів різної потужності і висоти – унікальне явище для Карпат. Швидкі потоки води, які спускаються по скелястих схилах – це видовище, яке потрібно побачити кожному.

5. Село Дземброня, Івано-Франківська обл.

Дземброня – це село, де стоїть чітка межа між світом людини та світом природи. Мальовничі краєвиди Дзембронських гір захоплюють дух, особливо у хмарну погоду. Тоді сонце пробивається крізь хмари й можна побачити, як промені освітлюють скелясті долини. Славиться село ще й Дзембронськими водоспадами, що зачаровують своєю силою. Усі ці пейзажі водночас поєднуються із невеличкими людськими хатинками, що чудернацько розкидані на схилах гір.

6. Село Геройське, Херсонська обл.

Фото: Oleg Marchuk

Село Геройське має дуже давню історію, яка говорить, що раніше в ньому козаки видобували сіль, ловили в лимані рибу та воювали з турками. Крім багатої історії, село володіє неймовірними краєвидами на рожеві соляні озера, що зовсім незвично для людей, які приїхали здалеку. Приїхавши влітку, ви зможете потрапити на свято Риби й солі, яке щорічно влаштовують місцеві жителі.

7. Село Кам’яне, Житомирська обл.

У селі Кам’яному вже давно ніхто не живе, та про нього відомо всій області. Перше, що захоплює та приваблює туристів – це дивна кам’яна споруда природного походження. Декілька величезних каменів розмістились поряд серед лісової галявини. Та це ще не все, що може вас здивувати.

8. Село Колочава, Закарпатська обл.

Колочава – це гірське село, у якому розміщено близько 10 музеїв на різну тематику. Не кожне місто може похизуватись такою кількістю пам’яток культури, як це невеличке село. Окрім музеїв, у Колочаві розміщується “Птахопарк” у якому зосереджені рідкісні види папуг, голубів та інших птахів. До того ж, село знаходиться недалеко від озера Синевир.

Село, протяжністю більше 9 км, називають одним з найдовших в Україні. Чудові гірські пейзажі з кришталевою мінеральною водою – далеко не всі переваги цієї місцевості. Адже Колочава відома як село десяти музеїв, тому їхати звідси ви будете з величезним багажем знань.

9. Село Губків, Рівненська обл.

Фото: Тарас Лесів

Губків – це так званий таємний прохід до Надслучанської Швейцарії – ландшафтного парку, що знаходиться в долині р. Случ. Тут можна чудово провести час та насолодитись краєвидами досхочу. До того ж, парк є одним зі 100 чудес світу.

Руїни Губківського замку

У Губкові також можна відвідати руїни Губківського замку. Кам’яна фортеця з’явилася тут у XV ст. Перша згадка про замок відноситься до 1504 року, коли його, поселення, і призамкову церкву вщент зрyйнували татари. В 1704 році, під час Північної вiйни проходячи через Губків, російські війська Петра І зовсім cплюндрували містечко і замок, а 1708 року шведи остаточно зрyйнували замок, після чого він не відбудовувався.

10. Село. Розгірче, Львівська обл.

Старовинне село на Львівщині замилує вас малозвіданою красою рівнинних Карпатах. Подивитись тут є на що. Скельний «монастир», що використовувався ще за язичницьких часів – дуже гарний. Не менш цікаві давньоруські укріплення, які побачите на вершині гори. Хвилюючий, таємничий дух старовини, яким віє від пам’яток, а кругом – унікальної краси скелі. Ви маєте це відчути!

Джерело

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: