Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Наймудріша притча для вразливих людей

Наймудріша притча для вразливих людей
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Незважаючи на те, що більшість людей в наш час дуже закриті і йдуть по головах заради досягнення своїх цілей, залишилися і добрі вразливі люди, яким важко виживати в цьому жорстокому світі. Вони намагаються ставитися до людей з відкритою душею, щиро співпереживати. Однак у відповідь вони отримують удари долі один за іншим, їм набагато важче жити. Чому ж так несправедливо?

Одного разу до одного сивого мудрого старця прийшла вся в сльозах молода, красива дівчина. Що мені робити? – крізь сльози скаржилася вона. – Я завжди намагаюся по-доброму обходитися з людьми, нікого не ображати, намагаюся всім допомогти, чим можу. І хоч я з усіма привітна і ласкава, але часто замість подяки і поваги приймаю від людей образи і гіркі глузування. А то і відверто ворогують зі мною. Я не винна ні в чому, і це так несправедливо і образливо до сліз. Порадьте, що мені робити.

Мудрець подивився на красуню і з посмішкою сказав: – Роздягнися догола і пройдися по місту в такому вигляді. – Та ви з глузду з’їхали! – обурилася красуня. – В такому вигляді всякий збезчестить мене і ще бозна що створить зі мною. Тоді мудрець відкрив двері і поставив на стіл дзеркало. – Ось бачиш, – відповів він, – з’явитися на людях, оголивши своє тіло ти боїшся. Так чому ж тоді ходиш по світу з оголеною душею? Вона у тебе розкрита, як ці двері. І тому всі кому не лінь без попиту ВХОДЯТЬ в твоє життя.

І якщо бачать в чеснотах твоїх, як в дзеркалі – відображення Неподобства своїх вад, то намагаються обмовити, принизити і образити тебе. Не у кожного є мужність визнати, що хтось кращий за нього. Аби не змінюватися, порочна людина завжди ворогує з праведником. – Так що ж мені робити? – Запитала дівчина. – Ходімо, я покажу тобі свій сад, – запропонував старець. Водячи дівчину по саду мудрець сказав: – Багато років я поливаю ці прекрасні квіти і доглядаю за ними. Але я жодного разу не помічав, як розпускається бутон квітки, хоча потім я і насолоджуюся красою і ароматом кожного з них …

Так і ти будь – подібна квітці: розкривай своє серце перед людьми не поспішаючи, непомітно. Дивись, хто хороша людина і хто гідний бути другом тобі і творить тобі добро – тому і відкривай свою душу, а ті хто обриває пелюстки і топче ногами … Ті, яких ти бачиш, що вони грубі, непорядні і невдячні – від тих ЙДИ, і нічим їм не допомагай. Не пускай усіх людей в своє життя, грубих людей потрібно тримати за зачиненими від них дверима своєї душі … Бережіть свою душу і діліться мудрістю з близькими.

Джерело

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: