Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Найвища гора у світі втретє підкорилась сліпому альпіністу

Найвища гора у світі втретє підкорилась сліпому альпіністу
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Китаєць Чжан Хун став третім у світі та першим в Азії сліпим альпіністом, який спромігся піднятись на найвищу гору. Сходження відбулось 24 травня в супроводі трьох гірських інструкторів.

Незрячий альпініст

Китаєць Чжан Хун – перший в Азії незрячий чоловік, який піднявся на Еверест

Житель Китаю Чжан Хун, якому зараз 46 років, поставив свій особистий рекорд, піднявшись на висоту 8849 метрів. Сходження ускладнювалось тим, що Чжан – сліпий. Як сповіщає “Meta.ua” він став третім у світі та першим в Азії незрячим альпіністом, який спромігся підкорити Еверест.

Чоловік почав втрачати зір коли йому було всього 21 рік, сліпота стала наслідком глаукоми – захворювання яке дуже швидко прогресувало та призвело до атрофії зорового нерва. Прикладом для Чжана став американський незрячий альпініст Ерік Вейенмайер, відомий як перший чоловік з вадами зору, який підкорив Еверест. Другим на «вершину світу» піднявся австрієць Енді Хольцер.

Чжан Хун вирішив, що неодмінно здійснить свій особистий подвиг, і почав тренування під керівництвом свого друга Цян Цзи, досвідченого гірського гіда. На початку тренувань він був наляканий тим, що не бачить, куди йде, не завжди відчував центр ваги, та через це втрачав рівновагу і часто падав. Але, незважаючи на труднощі, чоловік продовжував просуватись до своєї мети. В інтерв’ю агентству «Рейтер», Чжан Хун відзначив: «Труднощі та небезпека – це невіддільна частина сходження, в якій і міститься сенс підкорення вершини».

Деталі сходження та плани Чжан Хуна на майбутнє

Сліпий альпініст почав сходження на Еверест на початку квітня по південному схилу, з боку Непалу, який нещодавно відкрив для туристів доступ на гору. В той самий час Китай обмежив видачу дозволів на сходження зі свого боку. В другому базовому таборі Чжан провів два тижні, тренувався та звикав до висоти, а потім через льодовик Кхумбу вирушив до третього табору, де акліматизувався перед фінальним сходженням. На маршрут Чжан Хун вийшов у супроводі трьох гірських гідів. Експедиція досягла позначки у 8849 метрів 24 травня, а через 4 дні альпіністи повернулись до базового табору.

Після сходження китайський альпініст подякував своїй родині, гідам, спеціалістам із лікарні Фокінд, які надали медичну підтримку та компанії Asian Trekking, яка організувала експедицію. В подальших планах Чжана – сходження на найвищі гори семи частин світу. Це так звані «Сім вершин», яким кидають виклик відчайдушні альпіністи. Перед сходженням на Еверест, Чжан Хун підкорив в Гімалаях Пік Лобуче висотою 6119 метрів.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: