Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

10 істот Амазонки, наткнувшись на яких пошкодуєте, що приїхали

10 істот Амазонки, наткнувшись на яких пошкодуєте, що приїхали
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Тропічні ліси Амазонки давно знаходили славу найнебезпечніших місць, де водиться величезна кількість дивних і дивовижних істот, зустріч з якими не обіцяє нічого хорошого. Втім, загроза таїться не тільки в лісі. Води річки Амазонки нітрохи не менш страшні. Тільки подивися, які монстри там мешкають – мільйон разів подумаєш, перш ніж відправитися туди!

Чорний кайман

Можна сказати, що це алігатор на стероїдах, їхні м’язи куди більші, а виростати вони можуть до шести метрів в довжину. Це, безсумнівно, вищі хижаки річки Амазонки, місцеві королі, які без розбору їдять всіх, хто попадається їм на шляху.

Анаконда

Ще одним гігантським чудовиськом Амазонки є відома всім анаконда, найбільша змія в світі. Вага самки анаконди може досягати 250 кілограмів, і це при 9-метровій довжині і діаметрі в 30 сантиметрів. Ці хижаки воліють мілководдя, так що найчастіше їх можна зустріти не в самій річці, а в її відгалуженнях.

Арапаїма

Величезний хижак арапаїма екіпірований броньованою лускою, тому безбоязно плаває серед піраній, харчуючись рибою і птахами. Довжина цих страшних риб становить майже три метри, а вага – 90 кілограмів. Про лютості цих створінь можна судити по їх зубах, які є навіть на язиці!

Бразильська видра

Бразильські видри виростають до 2-х метрів в довжину і харчуються в основному рибою і крабами. Втім, той факт, що вони полюють завжди численними групами, дозволяє їм успішно отримувати видобуток серйозніше: були випадки, коли ці нешкідливі на вигляд істоти вбивали і з’їдали дорослих анаконд і навіть кайманів. Не дарма їх прозвали «річковими вовками».

Звичайна Ванделія або кандіру

Але якщо раптом у вас склалося враження, що побоюватися тут варто лише великих створінь, поспішаємо розвіяти таку думку. Представляємо вашій увазі маленьких Ванделій, прісноводних паразитичних сомиків, які, незважаючи на свій розмір, наводять жах на місцевих жителів. Справа в тому, що через уретру вони здатні проникати всередину тіла того, хто вирішив скупатися в водах Амазонки і закріплюватися там завдяки шипам.

Акули-бики

Найчастіше акули-бики живуть в солоних водах океану, але не менш чудово вони відчувають себе в прісних водоймах. Були випадки, коли ці кровожерливі хижаки запливали так далеко по Амазонці, що досягали міста Ікітос (Перу), розташований майже в 4 тисячах кілометрах від моря. З огляду на те, що гострі зуби і потужні щелепи забезпечують цим 3-метровим істотам силу укусу в 589 кілограмів, зустрічатися з ними ви б точно не захотіли, але ж вони цілком не проти поласувати людиною!

Електричні вугри

Наближатися до них ми б вам не радили ні в якому разі: двометрові тварі здатні виробляти електричні розряди потужністю до 600 вольт. А це в 5 разів більше потужності струму в американській розетки і досить, щоб з легкістю збити з ніг коня. Багаторазові удари цих істот можуть привести до серцевої або дихальної недостатності, в результаті чого люди втрачають свідомість і просто тонуть у воді.

Звичайні піраньї

Більш страшних і лютих створінь складно собі навіть уявити, це справжня квінтесенція жаху річки Амазонки. Всім нам відомо, що гострі зуби цих рибок не раз надихали голлівудських режисерів на створення моторошних фільмів. Втім, справедливості заради, варто відзначити, що піраньї в першу чергу є падальщиками. Але, на жаль, це зовсім не означає, що вони не нападають на здорових істот. Їх неймовірно гострі зуби, розташовані на верхній і нижній щелепах, змикаються дуже щільно, що робить їх ідеальним знаряддям для роздирання плоті.

Пайяра

Цих метрових підводних мешканців також прозвали рибами-вампірами. На нижній щелепі у них знаходиться два гострих ікла, які можуть виростати до 15 сантиметрів. Ці пристосування вони використовують для того, щоб буквально наколювати на них жертву, після того, як кидаються на неї. Ікла цих риб настільки великі, що природі довелося подбати про безпеку їх самих. Щоб вони не проткнули ними самих себе, у верхній щелепі у них є спеціальні отвори.

Бурий паку

Риба з людськими зубами, бурий паку, є більшим родичем піраньї. Правда, на відміну від останніх ці прісноводні більше люблять фрукти і горіхи, хоча в цілому вважаються всеїдними. Проблема в тому, що «дурні» паку не здатні відрізнити горіхи, які падають з дерев, від чоловічих геніталій, через що деякі чоловіки-плавці залишалися без яєчок.

Джерело

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: