Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Обов’язкові предмети на ДПА 2022

Обов’язкові предмети на ДПА 2022
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Кожного року випускники 4-х, 9-х та 11-х класів складають Державні підсумкові іспити – ДПА. Для одинадцятикласників ДПА 2022 тепер проходить у формі ЗНО. Але кожного року список обов’язкових предметів змінюється, вносяться правки й корективи. Що чекає у наступному році?

ДПА для випускників 4-го класу

Всього два предмети: українська мова (диктант+читання) та математика. Також ті діти, що вивчають в школі мову нац. меншини, також здають її.

ДПА для випускників 9-го класу

Проводяться письмово. Обов’язковими є укр. мова та математика, третій предмет – на вибір педагогічної ради. Це зручно у випадку профільних класів: біологія чи географія, хімія чи фізика – вчителі самі обирають, що будуть здавати їхні учні.

ДПА для випускників 11-го класу (у формі ЗНО)

Писати треба буде чотири екзамени:

  • Українська мова або Українська мова і література;
  • Математика рівня стандарт або профільний;
  • на вибір – Іноземна мова чи Історія України;
  • ще один необхідний вам предмет (може бути ще одна Іноземна мова чи Історія України).

Мову національної меншини також здають ті, хто вивчав її у школі.

З датами вже теж визначилися: ЗНО проходитиме з 23 травня по 15 липня 2022 року.

Нововведення для ЗНО

5 травня 2021 року було прийнято постанову, яка дозволяє здавати більше, ніж 5 екзаменів, але за власний кошт. Тобто, 5 предметів ви можете здати коштом бюджету, а за кожний наступний будете сплачувати самі. Скільки складати іспитів – обирайте самі, ви не будете обмежені в кількості.

У 2022 році, окрім вже вказаних обов’язкових предметів, можна обрати додаткові з наступних: Іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, французька), Біологія, Хімія, Фізика, Географія.

Як видно зі списку, продовжується експеримент минулого року. Можна буде обрати, чи здавати лише одну українську мову, чи разом з літературою. Також зостається розподіл ЗНО з Математики за рівнем складності: стандарт і профільний.

Найкраще підготуватись до ДПА та ЗНО допоможуть на курсах англійської мови для дітей та підлітків в мовній школі Cambridge.ua.

Підсумуємо

Вже час обирати предмети й готуватися. Особливо – одинадцятикласникам. Адже реєстрація традиційно почнеться вже у листопаді, тому не гайте час! Подивіться, які ЗНО потрібні для вступу на бажані спеціальності та ВНЗ, подумайте, чи здатні ви підготуватися й добре скласти іспити.

Якщо ні – звертайтеся за допомогою до репетиторів або обирайте ті екзамени, які вам під силу. Адже перездачі не буде, тож будьте сумлінні й старанні!

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: