Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Чим щасливіші люди живуть, тим простіше вони одягаються

Чим щасливіші люди живуть, тим простіше вони одягаються
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Індекс щастя та манера одягатися – показники благополуччя людини!


Чим щасливіше люди живуть, то простіше вони одягаються. На цей несподіваний висновок мене підштовхнув щорічний звіт ООН про рівень щастя у світі.

З 2011 року щорічно проводиться дослідження світового щастя. Так, не смійтеся. Серйозні вчені розробили технології, і тепер заміряють у людей у ​​різних країнах рівень їхнього об’єктивного благополуччя, а також їхню власну суб’єктивну оцінку того, наскільки гарне їхнє життя. А потім порівнюють показники та становлять рейтинг країн за рівнем щастя їхніх громадян.


У 2017 році перша десятка щасливих країн виглядає так:

1. Норвегія

2. Данія

3. Ісландія

4. Швейцарія

5. Фінляндія

6. Нідерланди

7. Канада

8. Нова Зеландія

9. Австралія

10. Швеція

У тому ж складі, тільки змінюючись місцями всередині першої десятки, ці країни лідирували й у минулі роки. Знаєте, що об’єднує ці країни? Крім того, що там дуже високий рівень життя, приголомшливі соціальні стандарти і взагалі майже комунізм (у хорошому розумінні цього слова? З погляду модного блогера, всі ці країни об’єднує надзвичайно просте, без вишукувань ставлення місцевих жителів до одягу!).

Країни-законодавці світової моди та стилю; країни, на вулицях яких стріт-стайл фотографи вихоплюють один за одним ідеальні модні образи; країни, в яких кожна друга студентка виглядає як ікона стилю — бовтаються у четвертій десятці світового рейтингу щастя. Франція на 32 місці, Іспанія на 37. Італія, де кожне немовля (будь-якої статі) від народження знає, як правильно підвертати штани — взагалі на 50 місці! Зі 157 досліджених країн, тобто майже у третині країн на Землі люди живуть щасливіше, ніж італійці!

А що у щасливих країнах? А там ніхто не морочиться тим, на скільки міліметрів підвертати штани згідно з останніми ухвалами журналу VOGUE. Носять те, в чому зручно, і не особливо паряться, стильно це чи ні. Джинси/майки, кеди/кросівки, толстовки та парки. У якійсь Данії чи Голландії йде попереду пара — і не відразу зрозумієш, хто з них хлопчик, хто дівчинка, настільки однаково вони одягнені.


Деякі мої знайомі чоловіки були б дуже незадоволені тим, як одягаються жінки, наприклад, у Швеції. «Нема на що дивитися», — сказали б вони. «Хіба це жінки?», — сказали б вони. Але парадокс, судячи з результатів дослідження, Швеція — це дуже щаслива країна. Значить, ці жінки не почуваються нещасними від того, що вони не носять спідниці-олівець і не мчать ранком на роботу на 10-сантиметрових підборах, з укладкою і повним макіяжем. Більше того, чоловіки в цих країнах теж явно не відчувають нестачі щастя від того, що їхні жінки не виглядають 24/7 як експонат на виставці досягнень світової фешн-індустрії.

Можливо, для щастя зовсім не обов’язково наслідувати модні тренди і ретельно підбирати форму спідниці до типу фігури? Можливо, можна бути щасливою і в простому одязі? Може, коли людина почувається щасливою, захищеною і спокійною, коли їй не треба щодня комусь щось доводити і щосили демонструвати свій (часто уявний) статус — то такій людині в джинсах і толстовці дуже зручно насолоджуватися життям?

Я нещодавно писала про те, як просто та спокійно одягаються жінки в Ізраїлі. Так ось, Ви не повірите, але Ізраїль у міжнародному рейтингу щастя – на 11 місці. Відразу після першої десятки. А Ви як вважаєте, загальний рівень щастя та задоволеності життям впливає на те, як жінки одягаються? Чи це просто збіг?

Джерело

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: