Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Ісландський студент винайшов екологічно чисті пляшки з водоростей

Ісландський студент винайшов екологічно чисті пляшки з водоростей
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 


Студент Ісландської академії мистецтв Арі Йонссон (Ari Jónsson), замислившись про шкоду пластикових відходів, запропонував спосіб зменшити їхній об’єм. Він винайшов пляшки з водоростей.

expu9jkwte4

Матеріалом для створення екологічно чистої тари стали червоні водорості (Rhodóphyta), поширені в морях по усьому світу. Велика кількість їхнього виду додається у їжу, тобто отруйними вони не є.

yxjb2_dkev0

Змішавши порошок з висушених водоростей з водою, Арі отримав своєрідну густу масу, з якої можна ліпити пляшки. Доти, доки в посудині знаходиться рідина – вона зберігає свою форму. Залишившись без води, пляшка висихає, деформується, зменшується в розмірах і може без шкоди для природи розкластися в природніх умовах.

8ayksefzbec

xv-rj5isudy

Пляшки з водоростей були презентовані на фестивалі дизайну DesignMarch в Ісландії. Автор інноваціх впевнений, що виготовлення подібної тари цілком можна ставити на потік, створивши відповідну технологічну лінію на фабриках. При цьому саме на водоростях як на головному матеріалі Арі не наполягає, зізнавшись, що вода в такій пляшці все ж таки має деякий присмак. Зате сама ідея може підштовхнути людство до нових аналогічних винаходів.

Забруднення природи пластиком є одною з найважливіших екологічних проблем ХХІ століття. Хлорований пластик може виділяти шкідливі хімічні речовини в грунт, що отруює джерела води. 88% поверхні Світового океану забруднено пластиковим сміттям різного розміру, а найменці частини осідають в шлунках морських жителів.

Якщо скласти всю викинуту пластикову тару за рік, то цей ланцюх огорне земляну кулю чотири рази. При цьому 50% від її загального об’єму використовується лише один раз.

Джерело: vk.com/discovery__world

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: