Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Вчені з Віденського університету виявили один позитивний бік стресу

Вчені з Віденського університету виявили один позитивний бік стресу
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Стрес робить нас добрішими

1-0YjHUAGIXgiclr2xZcaXkA

Вчені з Віденського університету знайшли позитивний бік стресу

У проведеному ними експерименті брали участь вісімдесят чоловіків. Jпис того, що відбувалося, звучить як нічне жахіття будь-кого з нас. Учасники повині були встигнути вирішити складні завдання до настання дедлайну, при цьому вислуховуючи постійні негативні відгуки про свою роботу. Увесь цей час у них вимірювали ріст стресового гормону кортизолу.

Вже в стані серйозного стресу добровольцям показали фото людей, які проходили болючі медичні операції. Учасників експерименту просили уявити, що відчували люди на знімках. Про деяких людей казали, що їм зробили анестезію, про інших – ні. Вчені намагалися визначити, що більше впливає на думку добровольців: самі зображення чи уявлення, через що проходили пацієнти.

Вияснилося, що стрес активізував ділянки мозку, які відповідають за емпатію, буквально роблячи нас більш співчутливими до тих, хто відчуває біль. Ці ділянки активізувалися навіть коли людям повідомляли, що пацієнти на фото не відчувають болю.

Але на цьому вчені не заспокоїлися. Вони вирішили перевірити, чи змусить стрес не лише співпереживати, але й діяти. Після демонстрації знімків вони видали декільком добровольцям гроші, запропонувавши їм вирішити: скільки залишити собі, а скільки віддати іншим.

Дослідження показало, що чим співчутливішою була реакція людини на фото, тим більше вона віддавала грошей іншим людям. Вчені дійшли до висновку, що в стані стресу люди відчувають більш сильні емоції і швидше можуть проявити себе альтруїстами.

“Залежно від ситуації, стрес може бути на користь чи на шкоду”, – підвів підсумок дослідник Клаус Ламм.

Джерело: medium.com

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: