Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Прикмети і традиції на День святих Віри, Надії, Любові та Софії: чого не можна робити

Прикмети і традиції на День святих Віри, Надії, Любові та Софії: чого не можна робити
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Народна пам’ять зібрала безліч прикмет, пов’язаних з днем християнських мучениць.

В кінці вересня православні християни відзначають День пам’яті святих мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії, а жінки з цими іменами відзначають іменини. УНІАН зібрав все, що відомо про прикмети і традиції древнього християнського свята 30 вересня.

Традиції на День Віри, Надії, Любові та матері їх Софії

У народі день святих мучениць називали “всесветными бабиними іменинами” або «бабиним днем», оскільки іменини в цей день відзначали безліч жінок і дівчат.

Вважається, що ці християнські святі є покровителями жінок у родинних і домашніх справах. За давньою традицією, жінки, подібно до Софії, яка оплакувала дочок, повинні почати день з плачу. Сльози на «бабські іменини», як вважалося, протягом року будуть оберігати домівку жінки від нещасть.

У селах 30 вересня влаштовували великі молодіжні гуляння – так звані «сільські святці». Молоді люди ходили на «вечерини», де могли зустріти свою другу половину.

Сімейні жінки в цей день йшли до церкви, де купували три свічки. Дві з них ставили в храмі, а одну несли в будинок. Опівночі свічку ставили в хлібний коровай, запалювали і 40 разів читали над ним молитву про домашній спокій. Вранці цим короваєм слід було нагодувати членів сім’ї.

На Віри, Надії, Любові і Софії сімейні жінки йдуть в церкву / фото УНІАН

Прикмети на День Віри, Надії, Любові і Софії: чого не можна робити

Народна пам’ять зібрала безліч прикмет, пов’язаних з днем християнських мучениць. Чимало з них корінням йде до дохристиянських вірувань слов’ян.

Так, 30 вересня вважалось в народі непростим, небезпечним днем. Поганою прикметою вважалося призначити на цей день вінчання або заручини. В той же час, «сільські святці» були періодом знайомств і залицянь. Згідно прикметі, на «бабські іменини» сватаються, а на Покрову – весілля грають.

Жінкам в цей день не можна займатися домашніми справами. Замість цього слід «виплакатися» за себе і своїх близьких, а також піти до церкви. У Софії просять здоров’я для хворих дітей, успішного зачаття дитини і позбавлення від жіночих захворювань.

Віри, Надії, Любові та Софії: прикмети на погоду

Маса народних прикмет, пов’язаних з 30 вересня, стосуються прогнозування погоди. У народі вважається, що цей день завжди холодний та похмурий, а після нього починаються перші в році справжні заморозки.

Згідно з повір’ям, якщо 30 вересня пішов дощ, то приходу весни слід чекати рано. Якщо в цей день побачити ключ журавлів або зяблика, то на Покрову можна очікувати морозу. Якщо їжак в цей день ладнає своє лігво в глибині лісу, а білка линяє знизу догори – зима буде холодною.

В народі вважали, що 30 вересня збирається останній врожай яблук.

Після Віри, Надії, Любові і Софії слід чекати перших заморозків / getbg.net

Замовляння на Віри, Надії, Любові та Софії

У народі «бабське свято» вважається особливим днем, в який дівчата і жінки можуть за допомогою замовляння привернути до себе судженого або досягти спокою в будинку.

Замовляння на любов

Для замовляння на зустріч з коханим дівчині необхідно придбати 12 церковних свічок. Від самого ранку 10 з них необхідно поставити в церкві, а 2 – взяти додому. Запалювати свічки вдома слід вже після заходу сонця. Над палаючими свічками дівчина повинна вимовити слова заклинання 12 разів:

«Змилуйся, Господь. Змилуйся, Мати Божа.
Як ці дві свічки горять,
так нехай і серце чоловіче запалає».

Замовляння на сімейний затишок і спокій

У «бабину вить» можна також читати замовляння від розладу в сім’ї, що захищає від скандалів та чвар. Слова замовляння сімейна жінка читає біля ікони, рано вранці та пізно ввечері, після заходу сонця:

«Як тій рибі нудно без води на сухому березі,
так нехай нудно буде моєму ворогові.
Щоб моя сім’я була міцною-міцна, цілим-ціла».

Замовляння-оберіг для солдата

30 вересня також читають замовляння, покликане уберегти солдатів і військовослужбовців. Так, на на Віри, Надії, Любові та Софії воїн читає слова заклинання над річкою або озером:

“Господи, підтримай, Господи, благослови!
Лежить камінь білий на горі,
Що кінь в камінь не йде.
Ось і так би і в мене, Раба Божого (ім’я),
І в товаришів моїх, і в коня мого
Не йшла б стріла і куля.
Як молот відскакує від кувалди,
Так би і куля від мене відлітала.
Як жорна крутяться,
Так і не приходила б до мене стріла,
Крутилася б вона”.

Джерело: unian.ua
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: