Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Страсна п’ятниця: чого категорично не можна робити в передостанній день перед Великоднем

Страсна п’ятниця: чого категорично не можна робити в передостанній день перед Великоднем
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Цей день вважається днем жалоби, оскільки саме на Страсну п’ятницю Ісус помер на хресті за гріхи людства. Саме тому існує чимало прикмет, заборон і повір’їв, пов’язаних із ним.

30 квітня православні християни відзначають Страсну п’ятницю, п’ятий день Страсної седмиці. Це особливий день, оскільки саме тоді зрадники розіп’яли Ісуса на хресті, де він помер за гріхи людські. Тому вечірнє богослужіння в церквах має заупокійний характер і стосується поховання Христа.

За багато століть цей день обріс безліччю традицій, повір’їв та прикмет.

Що не можна робити на Страсну п’ятницю:

Страсна п’ятниця — найсуворіший день Великого посту. Дорослим забороняється їсти до виносу плащаниці (приблизно до 16-18 години вечора), а після можна вживати в їжу тільки воду та хліб.

У цей день церква забороняє пити алкоголь. За віруваннями, ті, хто в Страсну п’ятницю випиває, приречені на залежність від спиртного на все життя.

Також потрібно утримуватися від плотських утіх. Дитина, зачата цього дня, багато хворітиме. Якщо ж дитя народилося на Страсну п’ятницю, люди вірили, що його потрібно понести до відунів, які прочитають змову, що захищає від бід, хвороб і важкої долі.

У страсну п’ятницю категорично заборонено грати, співати, танцювати, веселитися. Цей день потрібно провести в молитвах. Не можна святкувати день народження, краще перенести торжество на інший день.

Не можна займатися домашніми справами: прибиранням, роботою на землі, рукоділлям, лагодити одяг. Вважається, що рослини, посаджені в цей день, не приживуться. Не слід протикати землю залізом (копати, сапати), тому що це — поганий знак і великий гріх. Ті, хто так ризикує, можуть накликати на себе несприятливі наслідки у вигляді ран і порізів.

За віруваннями, випрана білизна покриється плямами крові, а ніж ранить того, хто захоче з його допомогою щось вирізати.

Жінкам не рекомендується в цей день стригти волосся, робити косметичні процедури та наводити красу.

Більшість людей в цей день продовжують займатися пасхальною випічкою, проте церква вважає це гріхом, оскільки всі приготування повинні закінчитися в Чистий четвер.

Прикмети на Страсну п’ятницю:

Існує вірування, що той, хто в цей день витримає спрагу і не питиме воду, тому протягом року жоден напій не зашкодить.

Освячена в цей день в церкві каблучка захищатиме людину від всіх хвороб. Це не обов’язково має бути обручка або дорогоцінна каблучка, а річ, з якою людина не розлучається ніколи.

Якщо принести додому 12 запалених свічок і дати їм догоріти, то в будинку будуть достаток і благополуччя.

Молодим мамам, які вирішили відучити дитину від грудей, найкраще зробити це в Страсну п’ятницю. Тоді вона буде рости міцною, здоровою і щасливою.

Раніше вірили, що саме в Страсну п’ятницю можна дізнатися, якщо на будинку причина. Це робили за допомогою принесеної з церкви свічки, що ще недогоріла. Її запалювали й обходили з нею всі кімнати, підносячи до всіх кутів. Якщо вона починала тріщати, в тому місці знаходився заговорений предмет.

Сон із Чистого четверга на Страсну п’ятницю пророкує майбутнє. Зазвичай такий сон наповнений точними прогнозами.

За погодою цього дня ворожили, яким буде врожай. Якщо небо зоряне — на хороший урожай зернових, а якщо весь день похмурий, то до неврожаю.

Буханець хліба, спечений в цей день, зцілює від хвороб і ніколи не пліснявіє. Пасхальна випічка, збережена від однієї Страсної п’ятниці до наступної, попереджає коклюш.

У Чистий четвер і Страсну п’ятницю проводять обряди з позбавлення від алкоголізму. Вважається, що саме в ці дні вони матимуть особливу силу.

Джерело

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: