Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

7 “невинних” фраз, які калічать характер дитини

7 “невинних” фраз, які калічать характер дитини
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Батьки відіграють найважливішу роль в становленні особистості своєї дитини. Тому їх грубі помилки можуть в майбутньому дорого обійтися дорослому чаду.

Дорослі дуже часто не помічають, наскільки сильні психологічні травми вони завдають своїм малюкам.

Редакція inlviv.in.ua зібрала список фраз, які не можна говорити дитині. Вони можуть пошкодити її вразливу психіку на довгі роки. Адже все сказане батьками дитина сприймає надто близько до серця.

“Годі плакати”

Не варто заважати дитині виражати емоції, тим більше негативні. Інакше він почне пригнічувати свої почуття, що негативно позначиться на його душевному стані. Більш того, приховані емоції здатні впливати на роботу внутрішніх органів.

“Ти мене розчарував”

Всього одна фраза може повністю вбити віру дитини в себе. Ці слова будуть переслідувати її довгі роки. Якщо ваша дитина зробила щось не так, м’яко поясніть їй її помилку.

“Ти недостатньо хороша”

Ніколи не кажіть дитині, що в її характері чи зовнішності чогось не вистачає. Вона вважатиме, що батьки хочуть бачити на її місці іншого, увірує, що відрізняється від інших дітей. Це загрожує серйозними психологічними проблемами в майбутньому.

Ви можете сказати дитині, що завжди є можливість поліпшити себе. Таким чином ви побудуєте добрі відносини.

“Великі діти не бояться монстрів”

Це неправда. І ви це знаєте. У кожного з нас є свої монстри під ліжком. Дитина не повинна пригнічувати страх всередині себе, інакше він вгніздиться там надовго. Скажіть, що всі іноді бояться. Але сміливість – це не відсутність страху, а вміння його подолати.

“Ти товстий / негарний / дурний”

Якою би не була ваша дитина, в кінцевому підсумку вона стане втіленням вас. Однак, ви додаєте їй комплексів, які і так можуть розвинутися в дорослому віці.

Зверніть увагу: можливо, ваші батьки колись говорили вам те ж саме. Хіба вам було приємно це чути? Хіба ви не запам’ятали ці слова на все життя? Якщо вас щось не влаштовує в зовнішності своєї дитини (повнота або родимки), докладіть зусиль для усунення цього недоліку. В кінцевому підсумку все залежить тільки від вас.

“Ти поганий / погана”

Ніколи не змушуйте свою дитину відчувати себе поганою. Можливо, вона зробила помилку. Вкажіть їй на неї. Але ніколи не програмуйте їй на те, що вона погана. Все, що ви говорите їй, відкладається в її підсвідомості.

“Я роблю для тебе все”

Звичайно, ви робите все для свого чада. Але він не повинен відчувати себе зобов’язаним вам. В кінцевому підсумку ви самі вирішили народити дитину і несете за неї відповідальність. Ви можете розвинути у неї почуття відповідальності, яке допоможе йому в майбутньому, але не чекайте, що він все життя присвятить вам в якості подяки.

Висновок

Дім асоціюється у дитини з безпекою. Не змушуйте її відчувати негативне середовище в єдиному місці, в якому їй спокійно і комфортно. Діти шукають любов і прийняття батьків. Якщо вони не отримують цього, то виростають зламаними і невпевненими в собі. Ніколи не сваріть їх. Завжди є можливість пояснити дитині свою позицію довірливо і м’яко.

Приєднуйтеся до нас у Telegram!

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: