Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Сім найпоширеніших помилок у вихованні дитини, які псують її характер і не дають їй розвиватися

Сім найпоширеніших помилок у вихованні дитини, які псують її характер і не дають їй розвиватися
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 


Виховуючи свою дитину, ми через незнання або через нестачу часу, робимо масу помилок, які впливають на розвиток і світогляд нашого чада! Тому ми вирішили привести в нашій статті сім найпоширеніших помилок батьків у вихованні дитини.

Помилка перша: весь свій вільний час ми присвячуємо дітям

З появою дитини багато батьків залишають своє хобі, і весь вільний час проводять з дитиною, опікаючи її кожну хвилину.


Присвячувати час дитині потрібно, але при цьому не варто забувати і про власні захоплення. Тим більше що надмірна опіка може зробити з дитини непристосованого до життя «маминого синочка».


Помилка друга: ми робимо уроки разом з дітьми

Весь вечір ми сидимо за столом разом з дитиною і зі скандалами робимо домашню роботу з математики або української мови. Немає нічого поганого в тому, щоб допомогти нашому чаду з уроками. Але тільки допомогти, а не робити домашню роботу замість дитини або перетворюватися в безжального наглядача. Нехай дитина сама відповідає за своє навчання, це навчить її самостійності.

Помилка третя: спокутуючи свою провину, ми робимо дорогі подарунки

Приділяючи мало часу дитині або травмуючи її сімейними скандалами, ми, відчуваючи почуття провини, починаємо задаровувати її дорогими подарунками. Робити цього категорично не можна! Адже діти дуже швидко «просікають фішку» і починають ставитися до вас, не як до батька, а як до іграшкового магазину!

Помилка четверта: стрімке покарання

Дуже часто через брак часу або з яких-небудь інших причин, ми караємо дитину за погану поведінку, не розібравшись в ситуації до кінця. Це дуже ображає і травмує психіку дитини, особливо якщо її погана поведінка була спровокована об’єктивними причинами. Тому не поспішайте і перш, ніж карати, розберіться в ситуації.

Помилка п’ята: ми прагнемо зробити з дитини успішного генія

Всі батьки мріють, щоб їхні діти були найрозумнішими і найуспішнішими. Але, на жаль, не всі діти мають задатки вундеркінда. Тому ставтеся до своєї дитини більш м’яко і не намагайтеся зробити з неї геніального фізика, особливо якщо вона любить малювати або співати пісеньки.

Помилка шоста: Ми всіма силами прагнемо уберегти дитину від помилок

Утримуючи дитину від здійснення помилок, ми тим самим позбавляємо її самостійності і здатності виправляти свої ж помилки. Дайте дитині свободу дій, нехай вона набуває власний життєвий досвід і вчиться протидіяти новим викликам.

Помилка сьома: чим би дитя не тішилося, аби не плакало

Такий підхід до виховання дитини, незабаром робить з неї маленького терориста, який для досягнення власної мети, починає шантажувати батьків істериками і нескінченним плачем! Не йдіть на поступки дитині, краще перетерпіти пару істерик, ніж в результаті отримати істеричного егоїста.

Сподіваємося, дізнавшись про найчастіших батьківські помилки, ви тепер їх не зробите і виростите зі своєї дитини гідну і добру людину!

Джерело

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: