Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Вибачте, але я повинна зафіксувати це для себе. Це просто алгоритм для роботи. Гортайте далі

Вибачте, але я повинна зафіксувати це для себе. Це просто алгоритм для роботи. Гортайте далі
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Вибачте, але я повинна зафіксувати це для себе. Це просто алгоритм для роботи. Гортайте далі…

Значить, о 6:50 вечора надійшов перший сигнал про спалах в районі даху Нотр-Дам. Ну і ви ж розумієте – це об’єкт номер 1 напевно у них там.

Приїжджає перша пожежна бригада і починає роботи по гасінню. до неї приєднуються інші. Їхні дії збоку виглядають блідо і безпорадно, явно не відповідаючи рівню і цінності об’єкта. Всі в паніці і божевіллі, але серед тисяч голосів на всіх мовах рефреном повторюється шалений крик: що ж пожежні?!

Пожежні продовжують діяти за суворо визначеним заздалегідь планом.

План виглядає, м’яко кажучи, хріново. О 8 вечора шпиль собору горить як свічка, це величезне нездоланне полум’я і весь світ з жахом дивиться на трагедію. Всі хочуть зберегти цю унікальну перлину західної цивілізації, усі вимагають невідкладних, екстрених заходів.

Пожежні продовжують працювати за суворо визначеним заздалегідь планом.

Охоплений полум’ям шпиль собору на очах у всього світу хилиться убік, надламується посередині і падає на будівлю.Люди не вірять очам, здається, настає кінець часів. Ті, хто старші, згадують своє особисте, внутрішнє, ні з чим не порівнянне жахливе відчуття вакууму всередині, почуття кінця світу, коли впали вежі-близнюки. Вони не думали, що переживуть це знову.

Пожежні продовжують працювати за суворо визначеним заздалегідь планом.

Я не можу уявити, скільки людей різного ступеня впливовості в перші півгодини пожежі зателефонували начальнику пожежних і сказали, прокричали, веліли йому: прийміть заходи! ДЕ ГЕЛІКОПТЕРИ? що ж ви не скидаєте з повітря воду? це ж наша святиня, треба щось робити !!! Навіть Трамп (!) Написав цим французьким недотепам в твіттер – ВОДЯНА БОМБА, придурки, ось що вам зараз потрібно! Ми, американці, майстри по скиданню бомб і тепер я даю вам мій компетентну пораду. Залийте його водою з неба, врешті-решт!

Пожежні продовжують працювати за суворо визначеним заздалегідь планом.

Паралельно представник собору прямо на тлі палаючої споруди приблизно щогодини дає бліц прес-конференції журналістам. він розгублений, але виконує свою роботу. Він спілкується з пресою. Він говорить те, що всі і так бачать: згоріло все, каже він – ну ось просто все. Він повторює це щогодини після 10 вечора. Люди навколо плачуть, моляться і кричать від жаху.

Пожежні продовжують працювати за суворо визначеним заздалегідь планом.

Не видно нічого, фото з дрона дає апокаліптичні картинки, там просто море вогню і здається, вже все одно, що робити. Жалюгідні струмені води виглядають на тлі пекельного бурхливого полум’я як насмішка. Всі ці жахливі години агонії – це виглядало як насмішка, чорт забирай! Перше, що треба зробити потім – розібратися з цими пожежними! Полум’я підбирається до вежі західного фасаду.

Пожежні пожвавлюються, виходять на зв’язок і виразно кажуть: нині важливий момент. Якщо у вежі спалахне вогонь, то може впасти дзвін. Він проб’є конструкції і західний фасад може частково завалитися. Ось зараз ми дійсно поднатиснемо, але гарантії дати не можемо, це стихія.

Витягнуті з барів, сховищ і ліжок мистецтвознавці в різних країнах і часових поясах по скайпу перераховують втрачені скарби і скульптури на фасаді. На них (мистецтвознавців) боляче дивитися. Вони в розгубленості і шоці, вони буквально вбиті втратою, саме опис пам’ятника, який вони роблять за запитом журналістів, вганяє їх в ступор прямо в процесі інтерв’ю.

Вежі фасаду нічого не загрожує, пожежні сухо інформують, що хотіли б зайти всередину (!!!), щоб зміцнити стіни зсередини. Всі пропускають ці слова повз вух, продовжуючи оплакувати втрату.

Обвалення стін чекають з хвилини на хвилину, в мережі йде суперечка про те, чи варто відновлювати спалену дотла споруду. Одні кажуть – це символ європейської цивілізації. Інші – жалюгідне нове зведення не замінить безцінну загиблу святиню. Думки розділяються, починається дискусія. Про собор говорять як про вже неіснуючу.

Пожежні продовжують працювати за суворо визначеним заздалегідь планом.

Пожежа бушує вже більше 6 годин, здається, вигоріло все, що можна, опустилася ніч і за клубами диму толком не видно вже, що там зі стінами.

Пожежні продовжують працювати за суворо визначеним заздалегідь планом. В якийсь момент, вже пізно вночі, вони повідомляють, що пожежу погасили.

Президент Франції, офіційні люди і преса буквально вриваються в центральну наву собору, незважаючи на те, що зверху в дірку, де стояв шпиль, ще сиплиться палаюче вугілля. Всередині темно і спокійно. На стінах навіть немає видимої кіптяви. Інтер’єр не чіпатимуть. Кам’яна коробка, увінчана складними готичними склепіннями – теж з каменю – захистила середину собору від палаючого над ним дерев’яний ліс даху.

Якась схвильована жінка – представник французької влади, відповідаючи пресі на питання про збереження інтер’єру, каже “там все на місці, буквально немає жодного обгорілого стільця”. По її щоках течуть сльози

Пожежні зникли з поля зору.

Вся кам’яна конструкція собору збережена повністю, інтер’єру і скарбам мистецтва на фасаді й усередині нічого не загрожує, за фактом згорів тільки дерев’яний дах, частина його була побудована ще в 12 столітті. Відновлювальні роботи розпочнуться завтра вранці, каже президент Франції; ось вам перші 100 мільйонів євро для початку, каже найвизначніший французький бізнесмен через годину. Оголошено збір пожертвувань.

Весь цей час у пожежних був план. Який вони склали заздалегідь. Вони знали все про конструкцію собору. Знали, що під дахом – дерев’яні опори. А під опорами – готичне мереживо каменю. знаєте, середньовічні собори дуже тендітні. Їх могли будувати такими високими тільки за рахунок полегшення конструкції. Система несучих колон, проміжки між ними заповнені легкими матеріалами на кшталт звичайної цегли – або навіть просто дірки арок і вітражі. Готичні склепіння – те ж саме. Ось ці “ребра” на стелі – вони і тримають звід. Вони дуже тонкі і зруйнувати їх дуже легко.

За часів Французької революції нова атеїстична влада масово руйнувала католицькі готичні собори у Франції. Ця справа була поставлена ​​на потік так, що навіть один архітектор написав спеціальну технічну книгу: “Як підривати готичні собори”. Із схемами та планами, так ось, для руйнування величезного собору треба всього лише 3 кг вибухівки, які необхідно встановити в трьох ключових місцях. Всього лише, розумієте? Підірвати їх – і собор впаде.

Пожежні точно це знали. Вони знали набагато більше – вони знали ВСЕ ЩО ПОТРІБНО, для прийняття правильних рішень з порятунку пам’ятника. Не можна було скидати воду масивом – вона б пробила кам’яну стелю. не можна було навіть просто лити воду зверху – величезна маса води, яка зібралася б на даху як, у ванній з бортиками, рано чи пізно продавила би стелю і вона би впала. Вони відразу це сказали. І продовжили робити свою роботу. 400 пожежних. Вони і опісля ще там працювали – охолоджували нагріті елементи і гасили залишкові осередки. Робили свою роботу.

А тепер головний висновок:

  1. витрать час на підготовку, вивчи проблему максимально. потім часу не буде.
  2. май сили відстояти своє бачення, не дай нікому тобі перешкодити.
  3. роби свою роботу.
  4. будь готовий до того, що ніхто не оцінить видобутий тобою результат.
  5. не розраховуй на подяку.
  6. будь готовий зробити це ще стільки разів, скільки знадобиться.

P.S – додам фотки, а то люди не вірять. Та й правда, повірити важко. Перше фото – як це виглядало. Виглядало це як пекельний котел зі смолою. Ми не знаємо, що ми бачимо відносно дрібну “коробку” даху, під якою кам’яне дно стелі. Ми впевнені, що горить прямо на підлозі, правда? І я так думала. Друге фото – люди входять в незайманий собор. Діра в стелі – там, де був шпиль. З діри падає розпечене вугілля. Над тонкою кам’яною стелею ще палає пожежа. Але всередині вогню не було
дивіться – далі фото наступного ранку. Ось він, неф, і троянда, троянда вціліла, у всякому разі тут, над північним входом, вціліла, ви бачите?

Автор: Zoya Zvinyatskovskaya

Приєднуйтеся до нас у Telegram!

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: