Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Якщо паузи ігнорувати і мчати зі швидкістю 200 км / год – нас зупинять обставини

Якщо паузи ігнорувати і мчати зі швидкістю 200 км / год – нас зупинять обставини
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Моя мама, повертаючись з роботи, ніколи не бігла з порогу на кухню терти картоплю на деруни або прасувати білизну. Вона лягала на 20 хвилин подрімати й тільки потім бралася за домашню роботу. Крім того, нескінченно боролася з моєю упертістю, доводячи, що після школи корисні ігри в «Тихіше їдеш – далі будеш», а не синуси-косинуси. Приводила в приклад епізод з «Москва сльозам не вірить», в якому Катерина, повертаючись з заводу, насамперед сідала на диван відпочити. Прямо в робочому костюмі та в чоботах. Тільки мені нічого не допомагало. Я вважала, що відпочинок – для слабких, а сильні повинні працювати 24 години на добу.

Подруга вже 10 років не бере відпустку. 10 років дівчина не купається ні в Чорному, ні в Червоному, ні в Середземному морі, не піднімається на Говерлу або вулкан Тейде, не ходить по вулицях Будапешта, Кракова та Львова і не милується краєвидами Дніпра. Вона спить по 5 годин на добу і наполегливо робить кар’єру, щиро вірячи, що будь-яка пауза відкине її на кілька років назад. Ось тільки тіло підводить: впав зір, пустують нерви, і серце працює з перебоями.

Я довго брала з неї приклад, поки не дізналася про закон нейтрального положення. Він простий, як теорема Піфагора. Для будь-яких змін в житті потрібна зупинка. Привал. Можливість перевести дух, витерти піт, з’їсти лазанью і підфарбувати губи. Перевірити рівень пального у власному енергетичному баку, щоб уникнути ризику стихнути посеред дороги. Адже неможливо на повному ходу вписатися в поворот. Нереально вибратися з лісу, не зупинившись і не визначивши, де північ-південь. Нікому не під силу засвоїти всі 6 уроків без обов’язкових перерв.

Паузи потрібні на кожному кроці: перед стрибком у воду або в висоту, перед взяттям фінішного акорду під час виконання Бетховена або високої ноти в романсі «Не буди спогадів», перед виходом на сцену і початком нових стосунків. Щоб збрехати чи сказати правду. Ми зупиняємося під час різдвяних свят і на червоне світло. Фігурист – перед важливим виступом. Шахіст – обдумуючи наступний хід. А якщо паузи ігнорувати та мчати зі швидкістю 200 кілометрів на годину – нас зупинять обставини: застуди або досить серйозні хвороби, аварії, пожежі й землетруси.

У житті все ритмічно: день-ніч, зима-літо, вдих-видих. Навіть на дискотеці чергуються швидкі та повільні композиції. Навіть в залі тренажери ставлять на профілактику. Так що правий був якийсь мудрець, стверджуючи, що в житті обов’язково повинні бути моменти, коли з нами нічого не відбувається: ми просто сидимо і дивимося на світ, а світ в цей час дивиться на нас.

Автор: Ірина Говоруха

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: