Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Що таке – образа? Це – наслідок гордині і невміння спілкуватися

Що таке – образа? Це – наслідок гордині і невміння спілкуватися
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Кожній людині властиво ображатися. Ось навіть сьогодні по дорозі на роботу хтось ненароком наступив вам на ногу і не вибачився. Прикро? Звісно! Або напередодні кохана людина сказала або зробила щось не так. Прикро? Ще б! Або ви самі, задумавшись, ковтнули занадто гарячу каву і обпеклися. І тут же образилися: на себе, на каву і на весь світ. Отхалепа …

Незважаючи на те, що почуття образи дуже поширене і його регулярно відчуває кожна людина, необхідно розуміти його шкідливість і піддаватися цьому відчуттю як можна менше. Звідки ж береться це відчуття і чому так сильно впливає на людину?

Нікого нічим НЕМОЖЛИВО образити!

Людина сама приймає рішення, ображатися їй чи ні. У більшості випадків, звичайно, ображається: а як ще сприймати несправедливе зауваження начальника, як реагувати на увагу коханої людини до когось, на ваш погляд, менш важливого, як ще показати світові своє невдоволення рівнем життя?

У своїх образах дорослі люди виглядають дещо смішними і схожими на дітей ясельного віку, які образами і рясними сльозами домагаються уваги.

Чого може досягти людина, яка давно переступила цей вік, але ображатися з приводу і без приводу не припиняючи, причому ображається вона серйозно і вірить, що це почуття їй якось допоможе в житті?

1. Вона не розуміє, що образа – деструктивне відчуття, що заважає розвитку її особистості. Ображаючись, люди ніколи не досягають успіху в жодній зі сфер життя.
2. Якщо впустити образу собі в душу і дозволити їй там влаштуватися, вона стане основним відчуттям, що не дозволяє розвиватися іншим почуттям. Вона ж і почне знищувати в зародку всі найблагородніші пориви людини, необхідні для особистісного зростання.
3. Образа – головне гальмо в досягненні цілей.
4. Образа – причина захворювань, що виникають на фізичному плані.

Ви розумієте, наскільки це серйозно ?!

В основі всіх образ лежать невиправдані очікування і нереалізовані бажання.

У спілкуванні з близькими людьми, до яких ви небайдужі, ви перебуваєте в постійному очікуванні чогось: ось мама купить ляльку (не купила); ось мій хлопець сьогодні заради мене раніше звільниться від справ, і ми підемо в кафе (не звільнився, не пішли); ось моя дитина ідеально вивчить англійську і вступить на найпрестижніший факультет найпрестижнішого вузу (не вивчив, не вступив – йому взагалі тварин лікувати подобається). І пішло-поїхало: образи виникають на рівному місці, практично з ваших фантазій, докори сиплються на голови рідних і близьких, як з рогу достатку, а ті не розуміють, у чому, власне, проблема і починають вважати себе винуватими в вашому придуманому «горе».

Таким чином, ображена людина знищує не тільки себе, але і нав’язує деструктивні відчуття своїм близьким.

Щоб образа не руйнувала ваш світ, ваші плани, вашу особистість, необхідно навчитися трансформувати це негативне відчуття в позитивну енергію успіху і розвитку:

1. Відпустіть образу, звільніться від неї. Якщо ви ображені на конкретну людину або людей, вибачте їх і будь-яким доступним вам способом дайте їм зрозуміти, що ви на них не ображаєтеся, а вважаєте вчителями в своєму житті: напишіть їм про це, надішліть смс, зателефонуйте. Якщо вони не хочуть вас бачити і чути, або ви їх, використовуйте метод візуалізації – дуже яскраво і чітко уявіть людину, яку прощаєте, і з усією щирістю і любов’ю проговоріть фразу-прощення. Прощайте не для галочки, а від щирого серця.

2. Спробуйте не пускати образу глибоко в душу. Абстрагуйтеся від неприємних ситуацій і неприємних людей. Пам’ятайте, що скривджені і агресивні люди – енергетичні вампіри і вони провокують вас на контакт, щоб хоч трохи підживитися вашою свіжою енергією. Не давайте їм такого шансу.

3. Не робіть різких рухів на шляху досягнення своїх цілей. Якщо ви і збудували у себе в голові якесь бажання (стати багатим, стати коханим), рухайтеся до нього дуже плавно і обережно, не витрачайте час на непотрібні образи (от не вийшло сьогодні), а поступово входите в резонанс з цим бажанням, демонструючи спокій, а не надмірну зацікавленість (якщо я цього не отримаю, то прямо жити не зможу).

В результаті людина розуміє, що у неї не вийшло досягти своєї мети, розчаровується, ображається на життя, на себе, на Всесвіт, який йому, нібито не допоміг, і перестає діяти, а значить, перестає розвиватися.

4. Припиніть очікувати від оточуючих необхідної вам моделі поведінки, якихось позитивних на ваш погляд змін прямо тут і зараз, пам’ятайте, що Всесвіт функціонує за принципом «Ніхто нікому нічого Не винен»;

Образа – це наслідок гордині і невміння спілкуватися. Хибне самовозвишення змушує людину сприймати себе, улюбленого, як супер-істоту: я найкрасивіший, я найрозумніший, я найуспішніший. А Всесвіт і інші люди, сприймають його, як звичайного, керівник влаштовує йому догану за запізнення, як рядовому працівнику, кохана дівчина йде від нього до іншого, тому що не знаходить нічого для себе цікавого в цій особистості. «Супер-істота» не розуміє, чому його, такого ідеального, недооцінюють, і починає захищатися від світу образою.

Але навіть заражена марнославством і образами людина може трансформувати свої руйнівні емоції в творчу енергію. Все налагоджується через щире прощення.

Вибачте оточуючих, вибачте всіх, хто далеко чи близько, всіх, хто живий, і кого вже немає, якщо вони вас образили чимось.

Але, головне, вибачте себе!

Згідно зі статистикою, більшість людей найбільше образ затамували на себе: міг би зробити, але не зробив, міг би сказати, але промовчав, якби я тоді вчинив інакше, зараз все було б по-іншому. Не накопичуйте образи, а якщо накопичили, в ваших силах перетворити їх в енергію для розвитку і особистісного зростання. І не пізно в будь-якому віці, сказати: «Я був неправий, але я себе прощаю і дозволяю собі досягати тих цілей, яких я гідний!».

Джерело

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: