Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Тест: Попросіть дитину намалювати малюнок, і він багато розповість про її психоемоційний стан

Тест: Попросіть дитину намалювати малюнок, і він багато розповість про її психоемоційний стан
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Дитина вимальовує пейзаж, а потім людей – це тривожний сигнал. Діти з адекватною самооцінкою малюють себе трохи нижчими за батьків.

Психологи твердять, що малюнок дитини – одне з найточніших джерел інформації про неї. Попросіть дитину 5–10 років намалювати свою сім’ю – і багато дізнаєтеся.Тільки не кажіть, кого саме малювати. Дитина має це вирішити сама.

Першим і найбільшим малюють найголовнішого, в розумінні дитини, члена родини. Черговість малювання зображень показує пріоритетність членів сім’ї в уяві дитини.

Зазвичай лише після людей діти малюють інші деталі – хмарки, квіти, метелики тощо. Якщо ж дитина вимальовує пейзаж, а потім людей – це тривожний сигнал. Слід замислитися, чому дитина така байдужа до своїх близьких.

Численні прикраси (ґудзики, бантики, намисто тощо) діти промальовують на фігурах тих, кого найбільше люблять.

Зброя, зуби та нігті свідчать або про агресивність або про захисну форму поведінки. Батькам слід з’ясувати, від кого дитина хоче захиститись.

Відсутність якогось члена сім’ї на малюнку – ознака психологічного дискомфорту чи конфлікту. Наприклад, на малюнку нема батька, який приділяє дитині мало уваги чи буває надто суворий.

Якщо ж дитина «забула» намалювати себе – це серйозна проблема. І якщо навіть після нагадування дитина каже «Потім намалюю» чи «Я вже не поміщаюсь», значить, вона почувається самотньою, зайвою.

Невпевнені, непристосовані до життя у колективі, нервові діти малюють маленькі фігури, лінії тонкі, натиск слабкий. Можливо, хтось із батьків надто суворий з дитиною або постійно незадоволений нею, і тому дитина почувається незахищеною у великому ворожому світі. Самотні діти малюють і себе малесенькими.

Упевнені комунікабельні діти малюють з розмахом великі фігури, добре натискаючи на олівець. Якщо дитина вважає себе пупом землі, то їй навіть може не вистачити аркуша для зображення себе.

Діти з адекватною самооцінкою малюють себе однаковими чи трохи нижчими за батьків. Розмір зображень також свідчить про місце, яке посідає ця людина у житті сім’ї. Якщо молодшого брата чи сестру дитина малює більшим за себе, це означає, що молодший забирає всю увагу батьків.

Діти зазвичай малюють себе поряд з тим, кого найбільше люблять. Якщо діти малюють себе в центрі між татом і мамою, значить, вони почуваються важливими та любими.

Якщо фігури родичів розміщені далеко одна від одної, відділені предметами (квітами, тваринами тощо), це означає їхню емоційну роз’єднаність, конфліктність у сім’ї.

Не робіть поспішних висновків, якщо вам видасться, що щось не гаразд, поспостерігайте за дитиною якийсь час, адже малюнки – це дуже індивідуальна річ.

Джерело

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: