Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Диявол починається з піни на губах янгола, що бореться за справедливість

Диявол починається з піни на губах янгола, що бореться за справедливість
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

У всього в цьому світі є дві сторони. Дві полярні сторони. І між ними сотня проміжних. Якби їх було всього дві, це б добряче спростило нам життя, але зробило б його чорно-білим. Мета кожного з нас – знайти свою точку на цьому відрізку, вносячи максимальну кількість радості в своє життя. Тому що дрібниці – найбільш показова характеристика. У всьому. Не дарма люди часто говорять: «Бог в дрібницях», «диявол у деталях» – маючи на увазі, що найголовніше – в дрібних нюансах:

Іноді здається, що біле – це сліпуче біле, і його ні з чим не сплутаєш. А чорне … Це ж не синє і не червоне, це ж відразу зрозуміло – ось чорне. З добром і злом, ми думаємо, справа йде так само … А між ними тонка, дуже тонка межа.

Ось, наприклад, чесність… Похвальна риса. Благо навіть. Це ж сміливість – бути чесним. І така тонка межа… Подивився за неї – бездушність і егоїзм. «Ти не жіночна» або «ти ні на що не годишся» – це не чесність, це маніпуляції, мета яких – убити самооцінку партнера.

Або любов… «Я люблю» – світле, творче почуття. Відчуття великого світу і безкорисливе віддання. І тонка межа… «Я ж тебе люблю», тому можу сказати те, що заподіє біль. Можу зробити все, що ця фраза виправдає. Можу вирішити, що ти повинен, тому що я люблю.

Турбота … Коли її немає, це дуже відчувається. Вона приємна самим фактом, що інша доросла людина для тебе щось робить … Тонка межа … А за нею – опіка і контроль. Задуха.

Прийняття… Прекрасне світовідчуття. Широке, вільне від упереджень сприйняття іншої людини. Тонка невидима межа … І – байдужість. Будь будь-яким, тому що мені все одно.

Безоцінкове судження про світ… Ідеал. Вершина духовного зростання. Але як тільки вирішив, що ти вже там, то переступив тонку межу, за якою – оцінка іншого: «Ну, чому ти не можеш ставитися до світу без плекань своїх переконань та упереджень?».

Між хорошим і поганим, світлом і тінню немає прірви. Навіть розділової лінії немає. Тільки тонка прозора межа. Проникна. Прохідна. Бах! – і ти вже по іншу сторону, а свідомістю і відстежити не встиг.

«Диявол починається з піни на губах янгола, що бореться за справедливість». © Торнтон Уайлдер

Автор: Лілія Ахремчик

Джерело: fit4brain.com
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: