Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Як прибирання в будинку може змінити життя? Я спробувала, і знаєте – це дійсно працює!

Як прибирання в будинку може змінити життя? Я спробувала, і знаєте – це дійсно працює!
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

У своєму житті я часто тікала з дому. Гарячково шукала це відчуття дому – спокою, гармонії, порядку – всюди, крім як в ньому самому!

У своєму житті я часто тікала з дому. Спочатку з рідного – в студентську общагу, а потім і зовсім в інше місто. Там з однієї знімної квартири в іншу, в яких я з’являлася тільки для того, щоб поспати-помитися-перевести дух. Я гарячково шукала це відчуття дому – спокою, гармонії, порядку – всюди, крім як в ньому самому.

Все змінилося восени минулого року. Щоб розвіяти смуток після розлучення, я гуляла по центру міста і забрела там в свій улюблений книжковий магазин, де «випадково» натрапила на цікаву літературу, присвячену питанню важливості збирання. Прочитавши книгу залпом, я взялася за тотальне прибирання свого будинку.

Моє прибирання тривало близько двох місяців, протягом яких я кожен день виносила з дому по 2-3 великі пакети з речами – на віддачу, але частіше просто на викид. Здавалося, немає ні кінця ні краю одязі, взутті, паперіам, книгам, посуді, косметиці, які давним-давно не використовувалися. Причини, за якими нам складно викинути якісь речі, всього дві: прихильність до минулого або страх перед майбутнім. Саме тому кардинальне прибирання будинку багато в чому допомагає позбутися від цих двох найпотужніших чинників, які часто стримують наш розвиток і заважають щастю в цілому.

Серед численних речей, які залишили моє житло за час розхламлення, особливо мені запам’яталися такі:

1. Дублянка сестри – дбайливо передала подрузі напередодні настання справжніх морозів. В результаті вже через пару тижнів я купила перший в моєму житті натуральний кожушок, який проносила всю зиму.

2. Вся поношена спідня білизна – викинула, поступово замінивши її дійсно якісною і красивою, що різко підняло мою жіночу самооцінку в моїх же очах і призвело до появи в моєму житті нових відносин.

3. Моя колекція книг про рак, які я скуповувала багато років з думкою «а раптом захворію». Віддала в бібліотеку з цілою валізою інших книг на додачу і, нарешті, по-справжньому зайнялася своїми хронічними болячками, на які довгі роки закривала очі.

4. Ціла взуттєва коробка 1, 5 і 10-копійчаних монет – віднесла в ощадкасу, виручивши за неї 50 рублів з дріб’язком, і перейнялася повагою до грошей.

5. Всі журнали з моїми старими публікаціями – просто вирізала звідти всі свої статті, а все інше відправила в макулатуру.

6. Всі свої сертифікати-дипломи про додаткове навчання. Мої знання-навички знаходяться не в папірцях, а в мені самій.

7. Телевізор! Я і так його нечасто дивилася, а тепер у мене звільнилася зручна полиця під мої художні роботи – старі і, сподіваюся, нові.

8. Спустілі після збирання комод і шафу віддала родичам. Тепер в моїй кімнаті можна вільно пересуватися, танцювати, займатися йогою і навіть гратися з собакою!

Тепер я розповім про ті надбання, які кожен може отримати в результаті розхламлення свого будинку:

1. Час. Цього цінного ресурсу стає більше за рахунок того, що не потрібно шукати одні речі серед купи інших, зникає необхідність робити періодичне перекладання непотрібних речей з одного місця в інше.

2. Спокій. Жити стає дійсно набагато спокійніше, коли точно знаєш, де що лежить у власному будинку.

3. Можливості. Вони починають виникати повсюди – від нових магазинів, де ми знаходимо ті самі речі, які нас радують, до нових пропозицій про роботу і нових знайомств. Звільнивши місце в своєму будинку, ми тим самим готуємо себе до неймовірних змін у своєму житті.

4. Енергія. Вона стає концентрованішою і сильнішою. Ніщо нас більше не відволікає в нашому найближчому оточенні, і ми, нарешті, можемо замахнутися на більше!

5. Заземлення. Стає простіше зосередитися на собі: своєму тілі, своїх бажаннях, своєму станові, настрої. Це допомагає частіше перебувати тут і зараз, не тікаючи подумки в своє минуле і не забігаючи в майбутнє.

6. Відпуск. Знову ж правильним чином звільняючись від речей, пов’язаних з нашими старими емоціями – образами, страхами, горем, – ми відпускаємо їх і починаємо жити далі з легкою душею і відкритим серцем.

7. Задоволення. Жити в прибраному будинку дуже приємно, і ця радість поступово поширюється на інші сфери нашого життя.

8. Люди. В життя починають приходити нові цікаві люди, набагато ближче стають старі друзі і рідні. Просто тому що починаєш дивитися на них оновленим поглядом і більше цінувати їхню присутність у своєму житті.

9. Повага. Не кожен може підтримувати такий порядок, і цей навик дійсно гідний поваги. Ми стаємо хорошим зразком для наслідування своїм дітям, так що спеціально їх вчити прибирання нам більше не доведеться.

10. Нові речі. Звичайно ж! Потрібні нам речі, замість викинутих або розданих непотрібних приходять з, здавалося б, зовсім несподіваних джерел і в достатку! Вони ніби притягуються до тих речей, які відтепер оточують вас у власному будинку.

Найважливіше, що я отримала в результаті прибирання, – це те саме відчуття дому, яке я так довго і марно шукала де завгодно, тільки не в ньому самому. Вперше я поспішаю повернутися додому. Радісно відчинивши вхідні двері, я тут же поринаю в його теплі затишні обійми і кажу йому у відповідь: «Привіт, дім!»

Я стала часто сидіти вдома в тиші – запалюю свічки і ароматичну паличку і по-справжньому насолоджуюся хвилинами усамітнення і гармонії, створюючи химерні світи в розфарбовуванні для дорослих. З любов’ю оглядаючи свій расхламленний і навіть місцями відремонтований за новорічні свята будинок, я насилу згадую, як жила раніше. Не можу сказати, що виглядає він зараз як журнальна картинка, але точно знаю, що мені він подобається, в ньому я по-справжньому відпочиваю, набираюся нових сил, займаюся творчістю, спілкуюся з сином, мрію, із задоволенням працюю і просто – живу.

І щиро бажаю того ж всім вам!

Джерело

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: