Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Чому можна (і потрібно) віддалятися від деяких родичів

Чому можна (і потрібно) віддалятися від деяких родичів
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Немає, мабуть, нічого важчого і болючішого, ніж рвати відносини з кимось із членів сім’ї. Вважається, що родинні зв’язки повинні бути найміцнішими в нашому житті. Не дивно, що коли ми їх обриваємо, відкриваються рани. Адже ніхто не чекає, що рідні заподіють такий сильний біль. Навпаки, ми чекаємо від рідних підтримки. Однак деякі люди за своєю природою вкрай токсичні, і нічого з цим не поробиш. Тому від них краще дистанціюватися.

Щоб уникнути психічних, фізичних і емоційних травм, іноді краще ставити себе на перше місце.

Ось як зрозуміти, що ви маєте справу з токсичним родичем:

1. Він вас постійно засуджує

Конструктивна критика – це добре і корисно. Але постійний осуд може серйозно нашкодити самооцінці. Такий родич завжди знайде, до чого причепитися. Що б ви не робили, як би не старалися, він все одно вас критикує і принижує. Від такої людини треба бігти щодуху.

2. Він жадає драм

Припустимо, ви вирішили просто обговорити свої проблеми і поділитися своїми переживаннями з членом сім’ї, якому довіряєте. А на наступний день з’ясовується, що він вас зрадив. Тепер ваші секрети знає вся сім’я. Навіщо? А йому так захотілося! Тепер він буде вас цим дражнити. Це зрада. Як би ви не були близькі в минулому, тепер будь-яку довіру між вами знищено.

3. Сьогодні він вас хвалить, а завтра – ображає

Спочатку ваш родич поводиться пристойно, гідно, стримано і дбайливо, а потім ображає вас останніми словами. Його мета – приспати вашу пильність і заманити в пастку. Просто він терпіти не може, коли ви його ігноруєте. Тому готовий на все, аби тільки взяти вас під свій контроль. І він завжди повертається до маніпуляторства.

4. Він з’являється, тільки коли йому щось потрібно

Токсичний родич з’являється лише тоді, коли йому від вас щось потрібно. Зазвичай це моральна підтримка чи розради. Але як тільки він отримує бажане, то тут же забуває про ваше існування. І коли вам знадобиться його допомога, ви не зможете на неї розраховувати…

5. Він ніколи не визнає своїх помилок.

Токсичний родич ніколи не визнає, що був неправий, навіть якщо для цього є безліч свідків. Зазвичай такі люди використовують маніпулятивний прийом, щоб викликати у своєї жертви почуття розгубленості і змусити її сумніватися в своїй пам’яті, своєму сприйнятті або навіть психічному здоров’ї. Таким чином вони завжди переконують вас, що ні в чому не винні. Цей прийом називається газлайтінгом.

Якщо у вас є родич, який підпадає під цей опис, швидше за все, це токсична особистість. В кінцевому підсумку спілкування з ним погано позначиться на вашому стані і психічному здоров’ї. Тому від таких людей краще триматися подалі. Найкраще взагалі розірвати з ними відносини. Можливо, це буде непросто: все-таки родичі. Але зате потім ви відчуєте себе вільними і щасливими!

Джерело

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: