Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Три «не», які здатні змінити життя на краще – цитата Джорджа Бернарда Шоу

Три «не», які здатні змінити життя на краще – цитата Джорджа Бернарда Шоу
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 
Для щастя треба так багато … або так мало.

Це з якого боку подивитися. Щастя – це коли у вас все гармонійно, коли ви в ладу з самим собою і задоволені всім, що навколо. І для цього в принципі не потрібно докладати особливих зусиль. Просто тіло і душа повинні бути в порядку. Якщо з тілом все просто – здоров’я є і добре, то з душею набагато складніше.

У Джорджа Бернарда Шоу є один вислів, в якому сказано, якраз про це – як досягти душевної рівноваги.

«Найважливіше – це навести порядок в душі. Дотримуємося трьох «не»: не скаржимося, не звинувачуємо, не виправдовуємося».

Не можна скаржитися на своє життя, на сім’ю, на роботу. Роботу можна поміняти, сім’я – це близькі та рідні люди, який сенс на них скаржитися, можна лише спробувати змінити їх у разі явних і серйозних проблем, ну а власне життя кожен створює сам.

Майже всі люди в принципі народжуються з рівними здібностями. Головне, щоб не було проблем зі здоров’ям. А для решти не повинно бути ніяких обмежень. І навіть не так важливо, є гроші чи ні. Хто-небудь обов’язково поскаржиться на відсутність фінансів, і як наслідок відсутність можливості вчитися і розвивати талант.

Почитайте біографії мільярдерів, не всі з них народилися в багатих сім’ях. А в минулих століттях і зовсім не було ні книг у вільному доступі, ні інтернету, як сьогодні, для того, щоб читати і вчитися чомусь. Немає грошей на ВНЗ – вчіться самі, шукайте літературу, розвивайте свої таланти. Все можливо, складно, звичайно, але всі шанси є.

Прагніть і йдіть до своєї мети. При бажанні і без грошей можна чогось навчитися, шукати себе, займатися улюбленою справою. Якщо є бажання, людина знайде тисячу можливостей. Японська мудрість говорить: Сонце не знає правих. Сонце не знає неправих. Сонце світить без мети когось зігріти. Той, хто знайшов себе, подібний до сонця.

Сонце світить всім однаково. Просто потрібно використовувати всі свої шанси і можливості і не нити. Не можна звинувачувати інших у власних бідах. Звинувачуйте себе – і ви зможете виправити помилку і змінити ситуацію. А якщо шукати причину в комусь іншому, то можна все життя на це витратити, так і не зрушивши з місця.

Не можна ні перед ким виправдовуватися за свої вчинки, якщо ви вважаєте їх правильними. Ніхто не має права засуджувати вас. Звичайно, в рамках закону і нормам моралі. Якщо ви впевнені в правильності своїх дій і в вірності прийнятих рішень – не потрібно нікому нічого пояснювати і доводити.

Все коротко і ясно. Живіть власним розумом, не осуджуйте інших – нехай вони живуть своїм життям, і не скигліть – від цього ще нічого ніколи не мінялося.

Джерело

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: