Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Питання, які потрібно задавати дитині кожен день

Питання, які потрібно задавати дитині кожен день
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

Письменниця Джеймі Харрінгтон сформулювала 4 питання, які потрібно задавати своїй дитині кожен день

Часто в буденній метушні, в поспіху справ ми забуваємо поговорити з нашим малюком по душах. Це призводить до того, що відносини стають формальними, а в емоційному плані між дітьми і батьками наростає прірва.

Як же цього уникнути?

Вчені з’ясували, що в день ми середньо приділяємо дитині 12,5 хвилин. З цього часу 8,5 хвилин йдуть на закиди, заборони і т.д. На дружнє спілкування залишається всього лише 4 хвилини!


Письменниця Джеймі Харрінгтон знайшла вихід з цієї ситуації, сформулювавши 4 питання, які потрібно задавати своїй дитині кожен день

»Задавайте вашому малюкові відкриті питання. Саме на такі питання ваша дитина не зможе просто відповісти «так» або «ні». Відкриті питання стимулюють дітей описувати свої почуття і оцінювати свої вчинки і вчинки інших людей, а батьки можуть дізнатися свою дитину краще і навчитися її розуміти» Джеймі Харрінгтон психолог, письменниця.

Отже, питання, які варто задавати малюкові кожен день:

1. Як пройшов твій день?

Якщо спочатку ваш малюк буде відмахуватися і говорити «нормально», «все добре» і т.д. не варто разу налітати з допитом і, що називається, «витягувати розповідь кліщами». Можна сказати «Ну добре, якщо захочеш, потім скажеш. А ось я сьогодні робила те і те. А сьогодні за день, уявляєш, сталося це і це ». І повірте, навіть найбільш сором’язлива, замкнена дитина почне з вами ділитися тим, що у неї на душі.

2. Як справи у твоїх друзів?

Ви можете запитати про якогось одного конкретного друга, якого ви знаєте або про всіх друзів в загальному. Наприклад: «Хто з твоїх друзів, по-твоєму, подобається мені більше за всіх? Чому? Розкажи мені про свого кращого друга. Які якості повинні бути у доброго друга? Яку найбільш приємну річ твій друг робив для тебе? Ким зі своїх друзів ти пишаєшся найбільше? Чому? Описував ти мене своїм друзям? Якби ти дізнався, що твій друг вкрав щось, що б ти зробив? » Як ви розумієте, ці питання для різних випадків.

3. Що хорошого сталося з тобою за день?

Навіть в день коли на вулиці погана погода або в день, коли була складна контрольна робота з математики складно пригадати щось приємне, що сталося з тобою за день. А якщо не згадується, то самостійно себе розвеселити. Наприклад, незаплановано сходити в кіно, пограти в якісь настільні ігри вдома і т.д. Такі фантазії виведуть і вас, і дитину з тяжких роздумів на хвилю позитивних емоцій.

4. Тобі потрібна моя допомога?

Всі ми знаємо, як іноді складно просити допомоги у когось. Дитина, яка не звикла отримувати допомогу в дрібницях, навряд чи звернеться до вас за допомогою в складній ситуації. Тому починайте з малого – запропонуйте допомогти прибрати в кімнаті, допоможіть з домашнім завданням і т.д. Не бійтеся розбалувати сина або дочку, адже чим більше ви допомагаєте по дрібницях, тим вище ймовірність, що в разі серйозного конфлікту дитина прийде за порадою до вас. Втім, це не означає, що потрібно почати робити все замість дитини.

Порада: Слухаючи розповідь вашої дитини не перебивайте її і не поспішайте виносити судження, коментуйте тільки тоді, коли вас про це попросять. Не ігноруйте тілесний контакт, обійміть вашого малюка, або візьміть за руку. Якщо ви зараз в поганому настрої або у вас немає часу – чесно скажіть дитині про це і домовтеся, коли ви зможете поспілкуватися пізніше.

Джерело

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: