Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Єврейська помста, або як вакцина на шматочку цукру, змінила історію людства

Єврейська помста, або як вакцина на шматочку цукру, змінила історію людства
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

В 1957 лікар і мікробіолог Альберт Брюс Сабін вирішив не патентувати створену ним вакцину проти поліомієліту. Він відмовився від патентних грошей, дозволивши поширювати вакцину по всьому світу. Між 1959-1961 мільйонами дітей зі східних країн, Азії та Європи було щеплено: вакцина від поліомієліту придушила епідемію. Раніше поліомієліт забрав з лиця землі цілі покоління.

Вчений заявив: «Багато хто наполягав на тому, щоб я запатентував вакцину, але я не хотів. Це мій подарунок усім дітям світу. Він був євреєм, і дві його онуки були вбиті есесівцями. На запитання, чи є в нього бажання помститися, вчений відповів: «Вони вбили двох чудових онучок, але я врятував дітей у всій Європі. Хіба ви не вважаєте це чудовою помстою?

У роки холодної війни Сабін безкоштовно пожертвував свої вірусні штами радянському вченому Михайлу Чумакову, щоб дозволити розробку його вакцини також у Радянському Союзі. Він продовжував жити на зарплату професора університету, аж ніяк не захоплюючу, але із серцем, переповненим задоволенням за те, що він зробив так багато добра всьому людству.

За матеріалами: Pavel Lerner

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: