Влучно:

Свято треба завжди носити з собою. (с) Ернест Хемінгуей

Мудра притча про спокій. Актуально зараз для кожного з нас

Мудра притча про спокій. Актуально зараз для кожного з нас
Вам сподобалася ця стаття? Поділіться з друзями!
Подобається?
 

«Спокій знаходиться всередині вас. Не шукайте його назовні». – Будда

Один багатий чоловік захотів повісити у своєму будинку картину, при одному погляді на яку йому ставало б спокійно на душі. І за «найспокійнішу» картину він пообіцяв заплатити один мільйон. Дізнавшись про це, художники з різних країн почали надсилати йому свої роботи. Переглянувши тисячі картин, багатій вибрав лише дві, що здалися йому найвдалішими.

Перша була світлою, райдужною та заспокійливою. На ній художник зобразив абсолютно ідилічний краєвид: кришталево чисте блакитне озеро, яке яскраво блищало під променями літнього сонця, дерева, що стояли довкола, тяглися гілками до води; водну гладь розсікали величні білі лебеді, а на горизонті виднілося село і граційні коні, що паслися на лузі.

Друга картина кардинально відрізнялася від першої. На ній були скелі, біля підніжжя яких вирувало море. Штормові хвилі були такі високі, що досягали середини скелі. Низькі темно-сірі хмари закрили небо, а на вершині урвища виднілися лякаючі силуети дерев, осяяні спалахами блискавок.

Назвати цю картину спокійною не можна було. Але, якщо придивитися, то можна було помітити невеликий кущ, що виріс із щілини в скелі. На ньому було звите невелике гніздо, всередині якого сидів крихітний білий птах. Вона з гордим і незворушним виглядом висиджувала своїх пташенят, зовсім не турбуючись через навколишнє безумство.

Яку картину вибрав багатій? Звісно ж, другу. Тому що вона випромінює спокій набагато сильніший, ніж перша. Адже справжній спокій проявляється не тоді, коли довкола все тихо і безтурботно, а тоді, коли, незважаючи на все, що відбувається довкола, ти продовжуєш зберігати спокій у собі…

Джерело

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: